POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dzień Dziecka w Piersnie

Dzień Dziecka w Piersnie fot.: GOK Kostomłoty

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

- Wymarzona pogoda, wspaniałe atrakcje i doskonała zabawa! Cóż to była za impreza! Dzień Dziecka w Piersnie już za nami - podsumowują organizatorzy.

W miony weekend w Piersnie w gminie Kostomłoty świętowano najważniejszy dzień najmłodszych, czyli Dzień Dziecka. - Szaleństwo na dmuchańcu, zawody sportowe, taniec z klamerkami to nie jedyne atrakcje. To rozgrzewka przed wyzwaniem do zabaw manualnych, gdzie ważna była wyobraźnia i zdolności manualne. Ze skrawków naturalnych materiałów, koronek i sznurków powstawały sliczne słowiańskie lalki motanki. Zgodnie ze słowiańską tradycją nie używaliśmy żadnych narzędzi typu nożyczki, igły. Trzeba było po prostu motać te laleczki. Każde dziecko, które robiło swoją laleczkę miało też swoje marzenie, które motanka pomaga spełnić - komentują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach.

- Robilismy też gniotki z maki ziemniaczanej i balonów, było malowanie buziek, plecenie kolorowych warkoczyków i wodne tatuaże - dodają.

O kiełbaski z grilla, napoje, słodycze i upominki zadbał sołtys Piersna, Pan Władysław Medyński wraz z radą sołecką. Atrakcje i zabawy, jak również kolejną porcję słodkich upominków, zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach.

echo

REKLAMA