POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy policjanci uczestniczyli w pikniku integracyjnym w ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak"

Średzcy policjancie uczestniczyli w pikniku integracyjnym fot.: KPP Środa Śląska

W ubiegły piątek odbył się piknik integracyjny w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak w miejscowości Udanin.

Przedsięwzięcie było połączone z Gminnym Dniem Dziecka organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Gminą Udanin. Podczas pikniku zorganizowano liczne konkursy oraz pokaz sprzętu lokalnych służb mundurowych a w tym Policji.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa UMWD Agnieszka Sokołowska wraz z Wójtem Gminy Udanin Wojciechem Płaziukiem. Dzieci chętnie uczestniczyły w pokazach sprzętu służb ratowniczych. Atrakcją dla uczestników pikniku była możliwość nakarmienia alpak i wielbłądów. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Udaninie sprzedawała ciasta, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na cel charytatywny.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu we współpracy z policjantami z Posterunku Policji w Udaninie oraz Komendy Powiatowej Policji w Środzie przygotowali dla uczniów pokazy sprzętu ratowniczego. Oprócz tego młodzież mogła dowiedzieć się, jakiego rodzaju zagrożenia czekają na młodego człowieka i jakie one niosą ze sobą konsekwencje. Inicjatywa ta ma szczególne znaczenie w kontekście zbliżających się wakacji i spędzania czasu wolnego poza domem, często bez nadzoru rodziców i w towarzystwie nowo poznanych osób.


Fot. KPP Środa Śląska

Ponadto podczas rozmów z uczniami funkcjonariusze promowali zawód policjanta, omawiali poszczególne etapy rekrutacji, a także przybliżali charakter pełnionej służby i wykonywanych zadań.

Organizatorem programu Bezpieczny Dolnoślązak jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem programu jest wsparcie szkół w projektowaniu działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań oraz praktycznego wykorzystania umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

mł.asp. Karol Dudziak

REKLAMA