POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W gminie Malczyce rusza Gminna Akademia Piłkarska

W gminie Malczyce rusza akademia piłkarska fot.: Echo Średzkie

Od września na terenie gminy Malczyce rusza projekt Gminnej Akademii Piłkarskiej "Grot". Siedzibą akademii ma być obiekt sportowy przy ul. Mickiewicza.

Start projektu związanego z utworzeniem Gminnej Akademii Piłkarskiej "Grot" jest efektem rozmów władz gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz klubów sportowych trenujących dzieci i młodzież. Aby oszacować zainteresowanie uczestnictwem opracowano ankietę.

- Niezbędna jest nam wiedza, ile dzieci chce trenować piłkę nożną. Z tego powodu w szkole, w domu i w urzędzie będą rozdawane ankiety. Wypełnienie ich pozwoli nam oszacować jakie jest zainteresowanie projektem. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ile grup należy utworzyć, w jakim wieku będą zawodnicy i ilu trenerów należy zatrudnić - mówi Andrzej Niemiec, wójt gminy Malczyce.

- Przypomnę, że Gminna Akademia Piłkarska „Grot” będzie gospodarować na obiekcie sportowym przy ul. Mickiewicza w Malczycach. Zrzeszone w niej będą wszystkie kluby sportowe z naszego rejonu trenujące dzieci w piłce nożnej. Zapisać się mogą chłopcy i dziewczynki w wieku od 6 do 13 lat. Nasza akademia będzie współpracować z akademiami piłkarskimi klubów Ekstraklasy z Dolnego Śląska - dodaje.

Można się spodziewać, że pierwszym partnerem akademii powinna zostać Miedź Legnica. W marcu ogłoszono, że jednym z klubów partnerskich Akademii Piłkarskiej Miedzi został Grot Mazurowice, do którego przydomka nawiązuje nazwa gminnej akademii.

Wzór ankiety poniżej:

 

echo

REKLAMA


REKLAMA