POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Udaninie Dzień Wojska Polskiego zostanie uczczony biegiem

W Udaninie regularnie odbywa się również Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych fot.: Echo Średzkie

Niedzielne przedpołudnie 14 sierpnia będzie okazją do przeprowadzenia I Udanińskiego Biegu Wojska Polskiego. To element obchodów święta polskich sił zbrojnych.

Bieg Obrońców Ojczyzny to nowa inicjatywa mająca na celu uczczenie na sportowo Święta Wojska Polskiego, które przypada dzień później, 15 sierpnia.

Zbiórka uczestników rozpoczyna się o godzinie 9.30. Start biegu zaplanowano na 10.15, tuż po powitaniu uczestników. Podobnie jak w przypadku Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych początek trasy rozpoczyna się na Placu Obrońców Ojczyzny. Uczestnicy mają do przebiegnięcia 2 kilometry drogą w kierunku miejscowości Dziwigórz. Dla pierwszych 100 uczestników przewidziano unikatowe pamiątkowe medale.

Dekoracje biegaczy zaplanowano na 11.00. Zapisy na to wydarzenie prowadzone są do 12 sierpnia. Karta zgłoszeń i regulamin dostępne są na stronie Gminy Udanin [TUTAJ].

Obchody Święta Wojska Polskiego w Udaninie nie ograniczają się jedynie do biegu. O 16.00 w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Godzinę później na Placu Obrońców Ojczyzny odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem kompanii honorowej 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Muzycznym zwieńczeniem obchodów będzie koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz laureatów gminnych konkursów wokalnych.

echo

REKLAMA


REKLAMA