POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Powiat Średzki - gdzie znaleźć pracę?

Zdjęcie poglądowe fot.: mpr

Miasto Środa Śląska słynie ze Skarbu Średzkiego oraz organizowanego co roku Święta Wina. W powiecie średzkim powstała przed laty podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE).

Istnieje tutaj dobre połączenie do miast tj. Wrocław, Legnica czy Lubin. Przedsiębiorstwa organizują przewóz pracowników z miejscowości, w których źle rozwinięta infrastruktura utrudniała mieszkańcom podjęcie zatrudnienia. Przyjrzyjmy się, gdzie i jak możemy znaleźć pracę w powiecie średzkim.

 

Oferty pracy dostępne w Urzędzie Pracy w Środzie Śląskiej

Osoby bezrobotne, poszukujące pracy powinny zarejestrować się w Urzędzie Pracy w Środzie Śląskiej. Dzięki temu będą one mogły skorzystać z programów oferowanych przez PUP mających na celu przywrócenie osób bezrobotnych do pracyOferty pracy z UP możemy śledzić w Internecie. Obecnie wiele osób zatrudnionych również poszukuje pracy. Oczekują one większych zarobków, pracy na wyższym stanowisku, benefitów, mniejszej odległości z domu do pracy czy też atrakcyjniejszej umowy o pracę.

 

Podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) – nowe miejsca pracy dla mieszkańców Środy Śląskiej oraz okolic

W powiecie średzkim powstała przed laty podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE). Pracę w podstrefie można znaleźć zarówno za pośrednictwem urzędu pracy, jak i aplikując bezpośrednio do firm takich jak Vorwerk, Vibracoustic czy Roeben. To dobra wiadomość, że na osoby bezrobotne czeka praca w powiecie średzkim - aplikuj.pl pomoże nam znaleźć najciekawsze oferty w okolicy. 

Wiele firm organizuje transport pracowników z mniejszych miejscowości. W ostatnich latach władze miasta Środa Śląska otworzyły nowe linie podmiejskie. Środa Śląska ma dobre połączenie PKS z Wrocławiem oraz Lubinem. Dzięki temu mieszkańcy powiatu średzkiego mogą decydować się na oferty pracy w większych miastach. Znajdujący się w Środzie Śląskiej dworzec PKP umożliwia szybki dojazd nie tylko do Wrocławia, ale i do Legnicy. W pobliżu znajduje się także autostrada A4, którą dostaniemy się do wyżej wymienionych miast. 

 

Czasopisma oraz portale z ofertami pracy w powiecie średzkim 

Osoby poszukujące pracy w powiecie średzkim mogą sięgnąć po czasopisma regionalne tj. bezpłatna gazeta Roland, która w tym roku obchodzi trzydziestolecie. Oferty pracy znajdziemy na portalach regionalnych. Godne uwagi jest nie tylko Echo Średzkie, ale wspomniana wyżej redakcja Roland, która obecnie prowadzi portal regionalny. Jeśli chcemy wiedzieć, ile można zarobić w powiecie średzkim, warto zajrzeć na stronę Aplikuj.pl - kalkulator wynagrodzeń wyliczy wysokość pensji brutto oraz netto, uwzględniając zmiany po wejściu programu Polski Ład. Na stronie znajdziemy także oferty pracy w powiecie średzkim, województwie dolnośląskim oraz w całej Polsce (również oferty pracy zdalnej)

Dla osób poszukujących pracy interesujące powinny być nie tylko oferty pracy w regionie, ale i nowe inwestycje. Dla mieszkańców oznaczają one bowiem tworzenie się nowych miejsc pracy. Śledząc prasę oraz portale regionalne, pozostaniemy na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Dzięki temu jako pierwsi będziemy wiedzieli, do jakiej firmy aplikować, szukając pracy. 

W dzisiejszych czasach ogromną rolę odgrywają media społecznościowe. To doskonałe miejsce do rozrywki, ale także i do reklamy swoich usług. W grupach na Facebooku często ogłaszają się firmy poszukujące osób do pracy na produkcji, przy zbiorach, do pracy chałupniczej, do obsługi klienta w sklepach lub w licznych punktach gastronomicznych.

Artykuł Sponsorowany

REKLAMA