Półmaraton oraz Bieg o Puchar Wójta w Wilkszynie przeszedł do historii. Znamy wyniki [zdjęcia]

Półmaraton w Wilkszynie przeszedł do historii fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 16 października Wilkszyn stał się miejscem zmagań biegaczy. Na starcie stanęli zawodnicy, którzy rywalizowali na dwóch dystansach: półmaraton i 7 kilometrów. Nie zawiedli także pasjonaci nordic walking.

Zmagania w Wilkszynie odbyły się w ramach VII Półmaratonu Piastowskiego organizowanego przez Wrocławski Klub Biegacza Piast Wrocław w partnerstwie z Gminą Miękinia, Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini i Nadleśnictwem Miękinia. Bieg o Puchar Wójta Gminy Miękinia rozegrano na dystansie 7 kilometrów.

Na dystansie półmaratonu zwyciężył Łukasz Orłowski z wynikiem 1:22:41. Drugi był Artur Wenne z wynikiem 1:22:51, a na trzecim stopniu podium uplasował się Michał Bujała 1:26:20. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Sulima z czasem 1:39:33, co dało jej 16. miejsce w kategorii OPEN.

Na dystancie siedmiu kilometrów niekwestionowanym zwycięzcą został Marcin Jasiński z wynikiem 30:59. Za nim na metę wbiegł Jacek Wieczorek z czasem 32:33, a na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Adamiec (32:52).

Pierwszą trójkę w kategorii Nordic Walking na 7km utworzyli: Wojciech Dąbrowa (52:23), Sławomir Walczak (52:39) i Dorota Dąbrowska (55:38).

Wszystkie wyniki sprawdzicie na stronie euforiabiegacza-sport.pl [WYNIKI].

Potwierdzając dobrą współpracę przy organizacji biegu, Wrocławski Klub Biegacza Piast zapowiedział już datę kolejnej imprezy biegowej, która odbędzie się w Wilkszynie. 3 grudnia rozegrany zostanie Piastowski Bieg Mikołajowy, w któym nie zabraknie oczywiście biegów dla dzieci. Szczegóły wkrótce.