POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Grudzień miesiącem bożonarodzeniowych kiermaszów i jarmarków. Trwają zgłoszenia wystawców

Grudzień miesiącem bożonarodzeniowych kiermaszów i jarmarków fot.: Echo Średzkie

W kilku miejscach powiatu średzkiego ogłoszono już datę tegorocznych kiermaszów i jarmarków bożonarodzeniowych. Sprawdź terminy i szczegóły dotyczące zgłoszeń dla wystawców.

"Sezon" bożonarodzeniowy zostanie otwarty przy Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej 9 grudnia od godziny 10.00. To właśnie wtedy zaplanowano Zaułek Bożonarodzeniowy, czyli jarmark połączony z koncertem pastorałem i rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszą ozbodę choinkową. O 17.00 otwarta zostanie wystawa prac Ryszarda Żłobińskiego.

Dzień później, 10 grudnia przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej o godzinie 12.00 rusza jarmark bożonarodzeniowy z kiermaszem rękodzieła "Coraz bliżej święta". Zaplanowano m.in. stanowiska KGW i Krainy Łęgów Odrzańskich, odwiedziny Św. Mikołaja czy warsztaty rękodzielnicze. O 13.00 kolejny pojedynek kucharzy-amatorów, czyli "Najlepsze w Powiecie Średzkim". W programie również ubieranie choinki, wspólne kolędowanie czy koncert zimowej piosenki. Jarmark odbędzie się w dniu finału Szlachetnej Paczki, któej "centrum dowodzenia" znajdować będzie się w PCeKA.

10 grudnia w Miękinia i 17 grudnia w Wilkszynie odbędą się bożonarodzeniowe kiermasze, na które zaprasza Samorządowy Ośrodek Kultury. - Zapraszamy wszystkie sołectwa, stowarzyszenia i rękodzielników z terenu gminy Miękinia do wystawienia swoich stoisk podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego - zachęcają organizatorzy.

W Miękini wydarzenie odbędzie się na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, zaś mieszkańcy Wilkszyna świętować będą na terenie przy świetlicy wiejskiej.

W dniach od 13 do 17 grudnia Średzki Jarmark Świąteczny odbywać będzie się na Rynku Dolnym w Środzie Śląskiej. W godzinach od 12.00 do 18.00 w klimatycznych domkach spotkać będzie można bożonarodzeniowych wystawców.

echo

REKLAMA