POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

WOŚP z Powiatem Średzkim na sportowo, muzycznie i kulturalnie

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia fot.: PCeKA

Trzy dni będzie trwał 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej, Powiat Średzki i Muzeum Regionalne.

Liczne i różnorodne atrakcje dają gwarancję, że każdy znajdzie coś dla siebie, a WOŚP-owe puszki powinny szybko się napełnić.

POWIATOWE CENTRUM KULTURY ALTERNATYWNEJ
ul. Przyszkolna 3, Środa Śląska (za budynkiem Lidla)
tel. 71 307 00 03

Tegoroczne powiatowe granie z Orkiestrą rozpocznie się na sportowo. Już w piątek 27 stycznia Iza Kucza zaprasza na spalanie kalorii w szczytnym celu, czyli zumbę fitness. W sobotę 28 stycznia o 9.00 miłośnicy dwóch kółek wyruszą spod CeKA i - pod przewodnictwem Klubu Turystyki Wszelakiej - udadzą się w rajd rowerowy Środa Śląska - Udanin - Kostomłoty - Środa Śląska. Trasa rajdu wyniesie 58 km, a udział w nim należy zgłosić pod nr tel. 71 307 00 03. O tej samej godzinie, również spod Centrum, wyruszy marsz Nordic Walking. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania 6-kilometrową trasę po Środzie Śląskiej. O godz. 10.00 młodzi adepci piłki nożnej zmierzą się w turnieju sportowym o puchar starosty, który odbędzie się w sali PZS nr 1 w Środzie Śląskiej. Jego organizatorem będzie MAR-POL Events. Zakręcona Szkoła Tańca wesprze Orkiestrę warsztatami Latino Solo. Początek zajęć zaplanowano na godz. 11.00. O godz. 15.00 na plac przed Centrum zajdzie kilkadziesiąt zabytkowych i starych samochodów. Wcześniej uczestnicy zlotu przejadą przez miasto.

Blok muzyczny  rozpocznie się o godz. 13.00. Jako pierwsze na scenie CeKA zaprezentują się dzieci z Akademii Artystycznej Artia. O godz. 15.00 publiczność rozgrzeją lokalne zespoły - 4HEADS, HAPPENING i MINĘŁO BAND - a na godz. 18.00 zaplanowano wyjątkowy, bo podsumowujący cały miniony rok, Koncert Noworoczny. Na scenie usłyszymy artystów Średzkiej Sceny Musicalowej, którym będą akompaniować średzcy muzycy.

Pomiędzy poszczególnymi atrakcjami odbędą się licytacje. Dzięki życzliwości wielu osób udało się pozyskać wiele atrakcyjnych fantów, m.in. obrazy, ceramiczne ozdoby, romantyczną kolację, usługi pielęgnacyjne dla pupila czy indywidualną lekcję morsowania. Pełną listą atrakcji pochwalimy się już niedługo na naszym profilu. 

Pozostałe atrakcje zaplanowane na sobotę:

  • SERCE Z DOSTAWĄ
  • kiermasz książek
  • kiermasz ciast
  • grochówka za “wrzutkę” do puszki
  • ścianka WOŚP
  • tkanie serca WOŚP na wielkim krośnie
  • aktywne punkty z harcerzami.

Dla wszystkich uczestników WOŚP-owych atrakcji Centrum przygotowało pamiątkowe serca stworzone w pracowni ceramicznej.

MUZEUM REGIONALNE
pl. Wolności 3, Środa Śląska
tel. 71 396 09 11

29 stycznia Orkiestra zagra w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Wszyscy odwiedzający w ten dzień placówkę będą mogli pieniądze za zakup biletu wrzucić do puszki WOŚP-u. Osoby zainteresowane wystawą “Dzieje dziadka i pra...dziadka. Co to za zagadka?" będą mogły zwiedzić ją w towarzystwie jej kuratora, który zdradzi wiele ciekawych historii o eksponatach. Niecodzienne zwiedzanie rozpocznie się o godz. 12.30.  Przez cały dzień w muzeum będzie trwała loteria fantowa, w której każdy los będzie wygrywa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych atrakcjach!

rfp - powiat średzki

REKLAMA