Kto królem szachownicy?

XII Powiatowy Turniej Szachowy - Środa Śląska 2011 fot.: MK / sroda.Express-Miesjki.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 2 kwietnia w średzkim Domu Kultury został rozegrany XII Powiatowy Turniej Szachowy zorganizowany przez LZS Środa Śląska oraz Dom Kultury pod patronatem burmistrza Środy Śląskiej.

W rozgrywkach wzięło udział 10 zawodników, wśród których byli szachiści z dużymi osiągnięciami, jak i nowicjusze, którzy grą na wysokim poziomie zaskoczyli organizatorów. W turnieju rozegrano 7 rund.

Pierwsze miejsce w kategorii JUNIORKA zdobyła wschodząca gwiazda szachownicy Gabriela Kasprzyk. Natomiast najlepszym w kategorii JUNIOR okazał się Krzysztof Babik, który zasili drużynę naszego LZS w zawodach zaplanowanych na 15 – 17 maja w Nowej Bystrzycy.
Spośród seniorów najlepszy był Edmund Pluta (PION Środa Śląska). Drugie miejsce zajął Władysław Ek, a na trzeciej pozycji uplasował się doskonale grający Stanisław Jędrzycki.

Medale zawodnikom i statuetkę najlepszemu z nich wręczył prezes LZS Środa Śląska Janusz Marcinkowski.