POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Tomasz "Wędrowniczek" w Udaninie

Tomasz "Wędrowniczek" w Udaninie fot.: Gmina Udanin

Niecodzienna wizyta niecodziennego gościa miała miejsce 7 lutego  2012 roku w Udaninie. Urząd Gminy Udanin odwiedził Tomasz Pawłowski, znany w całej Polsce bardziej jako “Tomasz Wędrowniczek”,

Od 1989 lat podróżuje po całym kraju, odwiedzając włodarzy i znajomych, których podczas swojej wieloletnie wędrówce spotkał nie mało. Gminę Udanin odwiedził po raz drugi.W spotkaniu z panią wójt Teresą Olkiewicz opowiedział swoją historię kronikarza. Swoje podróże dokumentuje bowiem kronikami, w których zbiera podpisy gospodarzy miast, gmin, powiatów, województw.  Stara się pamiętać imiona i nazwiska odwiedzanych osób.

Pan Tomasz wpisał się do Kroniki Gminy Udanin oraz zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w koszulce z logo gminy Udanin z jej włodarzami.

Wizyta u wójta Teresy Olkiewicz została odnotowana jako 614 w kronice Tomasza Pawłowskiego. Sekretarz Gminy Piotr Łabędzki znalazł się na 402 miejscu wśród sekretarzy a Skarbnik Gminy Karolina Ożóg na 462 miejscu wśród skarbników odwiedzanych przez Pana Tomka.

- Pana niebywała pamięć do miejscowości nazwisk, dat i wydarzeń zasługuje na należyty szacunek a tworzona przez Pana kronika jest "kopalnią wiedzy" o polskich samorządach i samorządowcach wielu kadencji.Życzymy  Panu dalszej wytrwałości w wędrówce po polskich samorządach oraz samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym - posumowała spotkanie wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.

Gmina Udanin

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA