POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Powiat średzki wicemistrzem - relacja wideo

IX Mistrzostwa radnych Dolnego Śląska w halowej piłce nożnej fot.: MK / Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

IX Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej przeszły już do historii. Przez dwa dni 8 drużyn, w tym dwie z powiatu średzkiego, walczyło o tytuł mistrza. Ten rok dla obu naszych drużyn był przełomowy i zapisał się w historii turnieju zdobyciem w sumie dwóch tytułów.

Drugi skład powiatu średzkiego w rywalizacji na wysokim poziomie wywalczył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska i zdobył puchar ufundowany przez marszałka województwa dolnośląskiego. Do tej pory jedynie raz udało nam się zająć miejsce na podium, kiedy to uplasowaliśmy się na III pozycji podczas VI mistrzostw w 2009 roku.

Pierwsza drużyna średzkich radnych swoją uprzejmością wobec meczowych przeciwników oraz  niesłabnącą wolą walki zdobyła uznanie redakcji Expressu-Miejskiego i otrzymała puchar Fair Play ufundowany przez nasze wydawnictwo.

Dwa dni pełne zaciętej rywalizacji, sukcesów i małych porażek, kilku kontuzji, ogólnego zmęczenia i dobrej zabawy jednocześnie oto krótkie podsumowanie tegorocznych IX Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.

Honorowy patronat nad tą, niewątpliwie największą imprezą sportową organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej objęli: wojewoda dolnośląski Aleksander Skorupa i marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. Patronat medialny sprawował Express-Miejski.pl.

Poniżej podajemy wyniki IX Mistrzostw Radnych zaczynając od zaszczytnego VIII miejsca:

VIII – Środa Śląska

VII – Wrocław

VI – Trzebnica

V – Oleśnica

IV – Strzelin

III – Bolesławiec

II – Środa Śląska

I – Świdnica

Puchary główne za zajęcie kolejnych miejsc w mistrzostwach ufundowali: wojewoda dolnośląski (za I miejsce), marszałek województwa dolnośląskiego (za II miejsce), starosta średzki (za III miejsce) oraz burmistrz Środy Śląskiej (za IV miejsce).

Zgodnie z tradycją wyróżniono i nagrodzono również: najlepszego strzelca mistrzostw – Pawła Kaśków (Świdnica, 10 bramek), najlepszych zawodników – Marka Warcholińskiego (Strzelin) i Adama Ciupińskiego (Świdnica) oraz bramkarza – Waldemara Sudoła (Powiat Średzki). Puchar otrzymał także Stefan Grycz ze Środy Śląskiej – jako najstarszy zawodnik turnieju (rocznik 1948) i Dariusz Maniak – jako najmłodszy uczestnik (Oleśnica, rocznik 1987).

Mistrzostwa odbyły się w sali Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej. Radni walczyli o każdą piłkę do ostatnich sekund meczu, cały czas jednak przestrzegając zasad fair play.

Kolejna jubileuszowa edycja mistrzostw już za rok. Zarówno organizatorzy jak i zawodnicy zapewnili nas, że szykują wiele niespodzianek. Zapraszamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kolejnych rozgrywkach radnych.

Obejrzyj galerię zdjęć…


DZ / sroda.Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Powiat średzki wicemistrzem - relacja wideo

  2012-02-13 15:57:52

  DZ / sroda.Express-Miejski.pl

  IX Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej przeszły już do historii. Przez dwa dni 8 drużyn, w tym dwie z powiatu średzkiego, walczyło o tytuł mistrza. Ten rok dla obu naszych drużyn był przełomowy i zapisał się w historii turnieju zdobyciem w sumie dwóch tytułów.

 • 2012-02-15 14:07:53

  gość: ~:)

  ostatnio dodany post

  Brawo Środa, w końcu jakiś sensowny wynik, za rok pierwsze miejsce murowane

REKLAMA