POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Bronkobus w powiecie średzkim

Bronkobus na Dolnym Śląsku fot.: Monika Wielichowska

13 marca "bronkobus" przyjedzie do Środy Śląskiej. Potem pojawi się też w gminie Miękinia. 

Kampania prezydencka trwa w najlepsze. W najbliższy piątek do Środy Śląskiej przyjedzie tzw. bronkobus - autobus oklejony z każdej strony wizerunkiem obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz hasłami wyborczymi zachęcającymi do oddania na niego głosu podczas zbliżających się majowych wyborów.

Autokar pojawi się w centrum miasta około godziny 11. Zarówno w Środzie Śląskiej, jak i potem w Miękini, zbierane będą podpisy pod listą poparcia dla kandydata na prezydenta.  Wiadome też jest, że tym razem Bronisław Komorowski nie pojawi się osobiście na terenie powiatu średzkiego. 21 lutego odwiedził Ząbkowice Śląskiej i Kłodzko. Kampania trwa jednak do maja, a działacze Platformy Obywatelskiej przyznają, że prezydent niebawem ma jeszcze raz odwiedzić Dolny Śląsk.

- Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym miesiącu przyjedzie na Dolny Śląsk - informuje Mateusz Jędrachowicz, przewodniczący PO Miękinia. - W piątek podczas kursu Bronkobusem odwiedzimy dwa powiaty - średzki i wołowski, a nasze przystanki będą w Środzie Śląskiej, Miękini, Brzegu Dolnym, Wołowie i Wińsku. W Bronkobusie udział potwierdzili członkowie miękińskiej i średzkiej PO, lokalni samorządowcy (m.in.: starosta powiatu) i poseł na Sejm RP Michał Jaros, który jest jednocześnie szefem dolnośląskiego sztabu wyborczego prezydenta Komorowskiego. Start i zbiórka ma miejsce w Środzie Śląskiej, jednak jeszcze po drodze ze wspomnianych miejscowości dołączać do nas będą działacze, członkowie PO czy samorządowcy, aby wspólnie z nami zbierać podpisy pod listami poparcia dla prezydenta oraz przybliżać program wyborczy naszego kandydata.

em24.pl

REKLAMA