131 zawodników wzięło udział w niedzielnym rajdzie rowerowym

VIII Klasyk Pamięci fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę na ulicach powiatu średzkiego pojawili się rowerzyści, którzy wzięli udział w ósmej edycji Klasyka Pamięci organizowanego przez fundację Rycerze Rolanda.

Zawody podzielone zostały na dwie części. W pierwszej uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 24 km, w drugiej było to już 51 km.

W przypadku krótszego odcinka pierwszym na mecie był się Sławomir Sidorski z Wrocławia, który pokonał trasę w czasie 31:07.10. Drugie miejsce zajął Marek Lechowski (31:07.40). Czas trzeciego zawodnika - Łukasza Dwornickiego  ze Środy Śląskiej - to 31:07.60. [pokaż wszystkie wyniki]

Trasę 51 km najszybciej pokonał Damian Miela z Wrocławia (1:14:47.30). Za nim na linii mety pojawił się Maciej Rybicki ze Środy Śląskiej (1:14:47.60). Identyczny wynik miał Kamil Siedlaczek z Wrocławia (1:14:47.60). [pokaż wszystkie wyniki]

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wojewoda Paweł Hreniak.