Sebastian Figarski z medalami mistrzostw w pływaniu Masters

Sebastian Figarski na zawodach pływackich fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W połowie listopada mieszkaniec Środy Śląskiej - Sebastian Figarski - zdobył cztery medale w mistrzostwach w pływaniu Masters.

W połowie listopada w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej średzianin wystartował w zimowej edycji Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters. Wzięło w nich udział ponad 600 zawodniczek i zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy, Czech, Słowenii czy Litwy.

- Zawody Masters są to zawody, w których uczestniczyć mogą wszyscy zawodnicy, którzy w zależności od dyscypliny ukończyli wymagany wiek, w przypadku pływania jest to 20 rok życia. Największą liczbę uczestników stanowią jednak osoby w wieku 30-40 lat. Są to głównie byli zawodnicy, którzy ukończyli profesjonalną karierę pływacką, wśród nich w Łodzi można było pościgać się z olimpijczykami takimi jak Marcin Cieślak czy Paweł Korzeniowski - komentuje Sebastian Figarski.

W trakcie trzydniowych zmagań odbyły się cztery bloki startowe. W każdym z nich Sebastian zajął czołowe miejsca. 800 metrów stylem dowolnym ukończył z czasem 9:35'05, co przełożyło się na pierwszą pozycję. Drugie miejsca na podium zajął w stylu grzbietowym: na 50 i 100 metrów. Ponownie tryumfował - również stylem grzbietowym - na 200 metrów, gdzie z czasem 2:20'57 zajął pierwszą lokatę.

- Nie były to pierwsze mistrzostwa Sebastiana, startuje on regularnie zarówno w letnich jak i zimowych, do których przygotowuje się samodzielnie trenując 5 razy w tygodniu na średzkim basenie - dodaje Anna Figarska, żona Sebastiana, również instruktorka, a jednocześnie jego wierna kibicka i towarzyszka w sportowych zmaganiach.