POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzka C-klasa gotowa na nowy sezon

Nowi sędziowie odebrali certyfikaty fot.: eska

Już w ten weekend ruszają rozgrywki niższych lig. Średzka C-klasa startuje dopiero 23 sierpnia, lecz jest już gotowa na nowy sezon.

Organizacją C-klasowych rozgrywek zajmuje się Powiatowa Społeczna Sekcja Piłki Nożnej w Środzie Śląskiej (co istotne, w naszym województwie są  tylko trzy takie grupy). W minionym sezonie brało w nich udział 13 drużyn, z których do B-klasy awansowała Pogoń Dębice (grupa Legnica III). W tym roku zespołów jest 12. Z ligi odszedł Orzeł Stobno, a wróciło KS Rusko, po niezbyt trwałej fuzji z Odrą Malczyce.

29 lipca w starostwie odbyło się spotkanie organizacyjne. W pierwszej części dominowały sprawy sędziowskie. Uczestnicy kursu sędziowskiego odebrali certyfikaty i omówili podstawowe kwestie związane z sędziowaniem. – Mamy dziewięciu nowych sędziów, co pozwala mieć nadzieję na koniec próblemów z obsadą sędziowską. Sędziowanie nie jest łatwe, macie sekundy na ocenę sytuacji i decyzję, której konsekwencje będziecie ponosić. Niemniej zawsze możecie liczyć na naszą pomoc, i techniczną i taką mentalną – mówił Jerzy Faryna, przewodniczący kolegium sędziów.  

W drugiej części spotkali się kierownicy C-klasowych drużyn. Omówiono m.in. terminarz spotkań, przygotowywanie boisk, kwestie bezpieczeństwa i porządku podczas meczów oraz przygotowywanie dokumentów. Dużo uwagi poświecono problemowi pandemii i stosowaniu obostrzeń. – Cieszę się z wysokiej frekwencji na spotkaniu i zaangażowania drużyn. Widać, że przerwa spowodowała „głód piłki”. Na pewno jednak nie będziemy zapominać o pandemii i wszystkie drużyny będą stosować zalecane formy ochrony. My postaramy się zaopatrzyć je w niezbędne materiały jak płyn do dezynfekcji, mydła i ręczniki papierowe – podsumowuje Stefan  Grycz, p. o. przewodniczącego Powiatowej Społecznej Sekcji Piłki Nożnej.

Rozgrywki C-klasy rozpoczną się 23 sierpnia. Pierwsze mecze przedstawiają się następująco:
KS Rusko - Piast Przedmoście
OSP Krzydlina Mała - FC Budziszów
Iskra Proszków - LZS Odra Rzeczyca
Jeziorka Zakrzów - WKS Kusy Pogolewo
LZS Zabłoto - Huragan Mrozów
Czarni Kulin - Błyskawica Lenartowice

eska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA