POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przy Wrocławskiej powstanie zespół handlowo-usługowy. W planach dwa nowe obiekty

Kompleks handlowo-usługowy powstanie w miejscu wyburzonego Inco fot.: echosredzkie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od pewnego czasu na terenie byłego zakładu produkcyjnego przy ul. Wrocławskiej trwają prace przygotowujące plac pod budowę. Staną tam dwa budynki handlowo-usługowe.

Od początku ubiegłego roku spekuluje się, że w okolicy Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej powstać ma sklep jednej ze znanych sieci handlowych. Po wyburzeniu zakładu produkcyjnego pozostał już tylko budynek biurowy zlokalizowany najbliżej ulicy Wrocławskiej. Ma on zostać przebudowany i wraz z dwoma nowo wybudowanymi obiektami stanowić zespół handlowo-usługowy. Inwestor, Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych ALFA z Legnicy, uzyskała pozwolenie na budowę, a projekt został zaakceptowany.

Istniejący budynek po przebudowie pełnić ma funkcję biurową. Jego powierzchnia przekroczy 400 mkw. Tuż za nim zaplanowano budynek handlowy o powierzchni ponad 1700 mkw. Kompleks dopełni trzeci obiekt handlowo-usługowy o powierzchni ponad 1150 mkw., zlokalizowany za Centrum Kultury Alternatywnej.  Teren uzupełnią ciągi komunikacyjne, tereny zieleni i docelowo blisko 90 miejsc parkingowych.

Jakie sklepy znajdą się na terenie kompleksu?

Przy spekulowaniu w temacie konkretnej sieci handlowej, która byłaby zainteresowana inwestycją w Środzie Śląskiej najczęściej mówiło się o marce Lidl. – Zależy nam przede wszystkim na zrównoważonym, organicznym i równomiernym rozwoju w całym kraju. Interesują nas lokalizacje położone przy głównych szlakach komunikacyjnych, z możliwością zapewnienia miejsc parkingowych, w miejscowościach powyżej 8 000 mieszkańców. O szczegółach naszych planów związanych ze strategią rozwoju sieci sklepów we wskazanych rejonach będziemy informować Państwa na bieżąco, bezpośrednio przed planowanymi otwarciami – taką informację niemiecka sieć podała w lutym ubiegłego roku. Póki co komunikatów o planach otwarcia sklepu w Mieście Skarbów brakuje.

Dziś nie wiadomo jeszcze jakie firmy uzupełnią mniejszy budynek handlowo-usługowy. Legnicka Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych Alfa to firma, która specjalizuje się w projektowaniu, jak również w budowie dużych obiektów handlowych. W listopadzie ubiegłego roku w Ełku otwarto Centrum Handlowe „Karuzela”, którego projekt powstał w legnickiej pracowni. Tam na terenie parku handlowego powstaje hipermarket  bi1, który znaleźć można także w Legnicy.

Poprawa komunikacji

W celu poprawy komunikacji na ruchliwej ulicy Wrocławskiej przebudowany ma zostać fragment jezdni na wysokości kompleksu. W grę wchodzi dobudowa trzeciego pasa ruchu, który obsługiwałby samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z terenu nowo powstałego parku handlowego. W tym przypadku zachodziłaby konieczność przesunięcia istniejącego chodnika w kierunku południowym i budowę przejścia dla pieszych.

Projekt zagospodarowania terenu przedstawia się następująco:

O szczegółach dotyczących inwestycji będziemy informować na bieżąco.

echo

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA