POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przez dwa lata kradł prąd. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Przez ponad dwa lata nielegalnie pobierał prąd. Został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży energii elektrycznej. To jednak nie koniec kłopotów 66-letniego średzianina.

Mężczyzna okazał się być poszukiwany przez sąd celem odbycia 4 miesięcy kary pozbawienia wolności. Za popełnione nowe przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który nielegalnie pobierał prąd. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze nie ujawnili licznika energetycznego, a jedynie prowizoryczną instalację. Pomimo braku licznika w mieszkaniu znajdowała się lodówka oraz telewizor, które działały.

Na miejsce wezwano pracowników firmy energetycznej, którzy dokonali pomiaru i stwierdzili pobór prądu.

W wyniku dalszych czynności policjanci na strychu domu ujawnili zerwaną plombę zabezpieczenia głównego. Ustalono, że licznik został zdjęty pod koniec 2018 roku i od tego czasu nie są pobierane opłaty za prąd.

Ponadto po sprawdzeniu w systemie ustalono, że 66-latek jest poszukiwany przez sąd w Środzie Śląskiej celem doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zanim mężczyzna został przewieziony do placówki penitencjarnej, w związku z popełnionym przestępstwem, musi liczyć się z kolejnymi konsekwencjami karnymi. Śledczy udowodnili zatrzymanemu nielegalny pobór energii elektrycznej poprzez pominięcie układu pomiarowego. Proceder 66-latka trwał przez dwa lata. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży energii elektrycznej.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przez dwa lata kradł prąd. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

  2021-03-05 22:08:26

  gość: ~i Brawo Jasiu

  Brawo Wy ... Po Środzie wieczorami to strach wyjść bo jakieś naćpane nygusy łażą i leją po mordach każdego, kto sie krzywo popatrzy, a Wy łapiecie jakiegoś dziadka, który pewnie z nędzy podłączył się pod instalację, bo inaczej by zamarzł, albo zdechł z głodu. Normalnie brawo. Wizerunek policji został mocno wzmocniony, że ja CierPię dole

 • 2021-03-05 22:40:14

  gość: ~Marian

  @~i Brawo Jasiu
  Widać ,że złodzieje też tu piszą.Może z kryminału ,albo na przerwie.

 • 2021-03-06 17:06:13

  gość: ~i Brawo Jasiu

  @~Marian

  Tak jest dokładnie. Jestem Złodziejem. A teraz opowiem jak się nim stałem. Otóż: Podczas mojej nieobecności (pracuję we Wro) przyszło do mojego domu do matki staruszki dwóch panów z Zakładu Energetycznego. Przynieśli pod pachą licznik. Oznajmili matce, że jest taka akcja wymiany liczników( licznik miałem ponad 20 lat ten sam) i nie pytając jej za specjalnie o zdanie przystąpili do wymiany licznika.
  Po moim powrocie, nie zdziwiło mnie jakoś to, że licznik (ten nowy) kręcił się jak PoNiebany mimo, że w domu praktycznie wszystko było powyłączane. Ok pomyślałem, może poczekajmy do przyjścia rachunku. Rachunek przyszedł. 4 x taki jak zwykle. No więc zgłosiłem, że z licznikiem coś nie halo. Przyjechali na 2 gi dzień i już w mojej obecności z wielką nadobnością, wykręcili podejrzany licznik, włożyli nowy, już dobry, oznajmili że ten lewy pojedzie do instytutu jakiegoś na pomiary, no i z tego to instytutu wróciła expertyza, że jest NAMAGNESOWANY. W zw z tym zostałem ukarany karą 5000 zł za kradzież prądu. Tak oto zostałem, a właściwie moja matka staruszka ZŁODZIEJEM prądu. Po 2 latach znajomy elektryk, opowiedział mi jaka to była akcja. Pracownicy elektrowni dostawali premie i to nie małą, za złapanie złodzieja prądu, i tym samym, jako że Polak potrafi, zrobili ze mnie złodzieja. Można ? Moooożna.
  i Co dalej LESZCZUm uważasz, że złodziej tu pisze z kryminału? Mimo, że zarabiam pięciocyfrowo i piastuję wysokie stanowisko w handlu zagranicznym ?
  Nie pozdrawiam.
  To ja ZŁODZIEJ

 • 2021-03-07 15:21:33

  gość: ~haha

  @~i Brawo Jasiu
  Ale się uśmiałam, większej bzdury nie słyszałam...

 • 2021-03-07 15:22:58

  gość: ~haha

  @~haha
  sorry to nie do @~i Brawo Jasiu tylko do @~Marian

 • 2021-03-07 21:35:26

  gość: ~Emerytka

  @~i Brawo Jasiu
  Widać krasnoludki namagnesowały licznik.Masz czytelników za głupków?

 • 2021-03-06 12:48:06

  gość: ~Mieszkaniec

  @~i Brawo Jasiu
  To prawda. Ta ich rzecznik wiecznie apeluje,niech zajmą się lepiej tymi policjantami-co siedzą w radiowozie"kolo młyna "nic nie interesuje ich tylko telefony w rękach. Kogo Oni przyjmują do policji?!pojeżdżą 8 h i nic nie zrobią. Wariatów pełno na drogach,oni udają że nie widzą. Ja mam nadzieję,że ta rzecznik to czyta i komendant.Komendant w końcu powinien za nich się wziąść,a nie wspomnę o dyżurnych.Łaske robią że tel.odbieraja. Jedna wielka porażka

 • 2021-04-29 23:27:38

  gość: ~Emerytka

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec
  Smutne że kradzież często nazywana jest sprytem i chwalona.W katolickim kraju a kradzież nie jest wstydliwa i potępiana.

REKLAMA