POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przedstawiciele szkoły oraz wójt złożyli kwiaty pod pomnikiem w Ujeździe Górnym

W Ujeździe Górnym uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem fot.: Gmina Udanin

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W szkole podstawowej w Ujeździe Górnym uczczono pamięć ofiar zamordowanych przez NKWD w 1940 roku przez złożenie kwiatów i zapalenie symbolicznego znicza.

Kwiaty i symboliczny znicz pod "Dębem Pamięci" podpułkownika Antoniego Fleszara złożyli dyrektor Dorota Byra, wójt Wojciech Płaziuk oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Milena Sobala z klasy VII, Maja Piwowar, Paweł Pilarski i Martyna Kępa uczniowie klasy II.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego odczytała informację dotyczącą zbrodni katyńskiej:

"KATYŃ … OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
Każdy naród ma swoją Historię i swoich Bohaterów. Nasza historia bywała trudna, za to mamy szczęście do bohaterów: nigdy nie brakowało im ducha walki, hartu ducha czy odwagi, dla Ojczyzny potrafili oni złożyć ofiarę, często najwyższą, bo z własnego życia. To dzięki nim możemy dziś żyć w spokojnych czasach, poznawać smak życia. Winniśmy im tylko jedno: PAMIĘĆ. Bowiem jak napisał nasz, znakomity Rodak Jan Paweł II: „Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie”.

Gmina Udanin

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA