POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzkie samorządy z dotacjami na przebudowę lokalnych dróg. Łącznie to ponad milion złotych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego poinformował o modernizacji blisko 100 dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wsparcie otrzymają także średzkie gminy.

Środki przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowy zbiorników wodnych służących małej retencji. Dodatkowo, środki przeznaczone zostaną również na zadania związane z przeciwdziałaniem erozji gleb i ruchom masowym ziemi ze szczególnym uwzględnieniem drzew miododajnych.

- Kierujemy wsparcie dla samorządów gminnych i powiatowych, pomagając tym samym realizować potrzebne Dolnoślązakom lokalne inwestycje, takie jak np. drogi dojazdowe do gruntów rolnych. W tym roku wpłynęło łącznie 289 wniosków na zadania od ponad 120 wnioskodawców. Najwięcej  środków przeznaczono na realizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych - to ponad 16 mln złotych - mówi marszałek Cezary Przybylski. - Dbamy o obszary wiejskie na Dolnym Śląsku. Każdego roku wspieramy dolnośląskie samorządy i przekazujemy im pieniądze na tak ważne inwestycje w gminach. W tym roku dzięki naszej dotacji zrealizowanych zostanie łącznie 137 zadań na obszarach wiejskichdodaje wicemarszałek Grzegorz Macko.

Jednostki samorządu terytorialnego, wykorzystując udzieloną pomoc finansową w formie dotacji celowych, planują m.in. zakup 
sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, drogi dojazdowe do gruntów rolnych niezrealizowane na terenie obrębu/wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), zbiorniki wodne służące małej retencji oraz przeciwdziałanie erozji gleb i ruchom masowym ziemi ze szczególnym uwzględnieniem drzew miododajnych. - Łączne dofinansowanie z samorządu województwa dla jednostek samorządu terytorialnego - gmin i powiatów, na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych wynosi ponad 19,3 mln złotych - informuje urząd marszałkowski.

Średzkie samorządy z wielotysięcznymi dotacjami

Powiat Średzki otrzymał dwie dotacje: 50 tys. złotych na zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania. Na terenie gminy Środa Śląska w miejscowości Słup ma zostać wykonana droga dojazdowa do gruntów rolnych. Wysokość dofinansowania wynosi 99 tys. złotych.

Wsparcie z urzędu marszałkowskiego otrzymała także gmina Udanin w wysokości 300 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone na I etap przebudowy drogi gminnej Udanin-Pichorowice. - Jest to kolejna dotacja dla Gminy Udanin, która znacząco wpłynie na poprawę stanu dróg gruntowych. W roku 2020 gmina Udanin przebudowała drogę Różana - Drogomiłowice - poinformował wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

240 tys. złotych otrzymała gmina Kostomłoty na drogę dojazdową do gruntów rolnych relacji Świdnica Polska-Budziszów. Gminie Miękinia przyznano wsparcie finansowe w wysokości 325 tys. złotych na drogę w Brzezince Średzkiej.

Dotację 89 tys. złotych dostała gmina Środa Śląska na drogę dojazdową do gruntów rolnych w Cesarzowicach.

echo/UMWD

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzkie samorządy z dotacjami na przebudowę lokalnych dróg. Łącznie to ponad milion złotych

    2021-04-16 00:50:43

    gość: ~gość

    ostatnio dodany post

    Środa Śląska słabo, już Kostomłoty dostały dużo więcej

REKLAMA