Piłkarze wrócili do gry. Pierwsze wiosenne spotkania we wrocławskiej A i B klasie [24-25.04]

Pogoń Miękinia - Polonia Bielany Wrocławskie 2:1 fot.: ph - echosredzkie.pl

Remisy Mechanika i Polonii, Pogoń i Zieloni na plus. Wilki przegrywają mecz o "sześć punktów". Ścisk w czołówce B klasy.

Ponad miesiąc trwała obowiązkowa przerwa w rozgrywkach piłkarskich spowodowana rządowymi obostrzeniami. Rundy wiosennej w marcu nie zdążyli zainaugurować zawodnicy we wrocławskiej A i B klasie. Tym razem sportowcom udało się wyjść na zielone murawy. W tym roku piłkarska wiosna wydaje się jeszcze bardziej emocjonująca. Niezależnie od tego ile spotkań uda się rozegrać sezon skończy się 27 czerwca, zatem każdy mecz i każdy punkt może w finalnym rozrachunku okazać się tym na wagę złota.

Remis Mechanika Brzezina

W sobotę wyżej notowanego rywala podejmowali zawodnicy trenera Zbigniewa Mandziejewicza. Na stadionie w Brzezinie stawiła się trzecia ekipa ligowej tabeli, AKS Strzegom. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Brazylijczyka Felipe da Silvy, jednak tuż przed przerwą goście wyrównali po golu Jana Rytko. W drugiej części spotkania Mechanik musiał radzić sobie w dziesiątkę po tym, jak strzelec bramki ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Ostatecznie gospodarze dowieźli wynik remisowy i w starciu AKS-em dopisują do swojego konta jeden punkt.

Polonia remisowo, Odra z porażką

Bezbramkowym remisem zakończył się wyjazdowy mecz Polonii Środa Śląska przeciwko Orłowi Marszowice. - Do ostatniego gwizdka sędziego walczyliśmy o zdobycie zwycięskiej bramki ale tego dnia brakowało nam szczęścia pod bramką rywala – podsumowuje spotkanie klub z Miasta Skarbów. Pełna relacja ze spotkania dostępna na oficjalnej stronie klubu [KLIK].

Ósmą z rzędu porażkę zanotowali zawodnicy Odry Malczyce. Fatalna passa podopiecznych trenera Samca-Talara trwa od października, kiedy po zwycięstwie nad Strzelinianką tydzień później ulegli Baryczy Sułów. W minioną sobotę katem malczyckiego zespołu okazał się Artur Błaszczak. Piłkarz wrocławskiego Parasola zdobył hattricka, na którego Odra odpowiedziała honorowym trafieniem Pawła Strożka.

Pogoń ogrywa lidera, Zieloni i LKS z kompletem punktów

Niedziela, godzina 14.00, stadion przy ul. Sportowej w Miękini. Miejscowa Pogoń pod wodzą nowego trenera Krystiana Januszewskiego podejmuje Polonię Bielany Wrocławskie, lidera wrocławskiej A-klasy. – Wychodzimy na rozgrzewkę z jedna myślą, którą przed meczem w szatni wpoił nam trener. To nie jest zwykły mecz. To jest TEN mecz, w którym musimy pokazać na co nas stać. Przeciwnikowi we wszystkich dotychczasowych meczach udało się urwać tylko 4 punkty, ale po dzisiejszej konfrontacji musi mieć już 7 oczek mniej... – podsumowują swoje nastawienie przedmeczowe zawodnicy gospodarzy.

Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Gabriel Wiktorowski, który wykorzystał niedokładne podanie rywali i zdobył bramkę po przechwycie na połowie przeciwnika. Miejscowi mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak to goście zdołali strzelić gola do szatni po bombie zza pola karnego Radosława Karaska. Zatem do przerwy we wietrznej Miękini mieliśmy remis 1:1. W 58. minucie Pogoń wykonywała rzut wolny na ok. 25. Metrze. Przy piłce ustawieni byli Arkadiusz Gorzelak i nowy nabytek miejscowych, Kamil Ramiączek, wcześniej motor napędowy ofensywy Boru Oborniki Śląskie. Ku zaskoczeniu rywali to właśnie Ramiączek oddał strzał, który wylądował w siatce. Goście mieli przynajmniej dwie dogodne sytuacje by przynajmniej wyrównać stan rywalizacji. Serca piłkarzy i sztabu szkoleniowego Pogoni zabiły mocniej, kiedy tuż przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia odgwizdał jedenastkę. Zawodnik gości strzelił obok słupka i to podopieczni trenera Januszewskiego mogli cieszyć się z kompletu punktów.

- To było bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Wszyscy zawodnicy byli bardzo zaangażowani, za co im bardzo dziękuję. Wierzę, że to zwycięstwo będzie początkiem drogi do skutecznej i efektownej gry w kolejnych spotkaniach. Zwycięstwo z liderem smakuje podwójnie. W przyszły weekend mamy dwa mecze do rozegrania w ciągu 3 dni. Będzie to dla nas nie lada wyzwanie ze względu na wąską kadrę, jaką mamy do dyspozycji, ale wierzę, że sobie poradzimy i odniesiemy kolejne ligowe zwycięstwo – komentuje trener Pogoni.

Ważne zwycięstwo odnieśli Zjednoczeni Rakoszyce, którzy pewnie pokonali Kometę Krzelów. Hattrickiem popisał się Maciej Antoszczuk, a jedną bramkę dołożył Grzegorz Połetek.

Bliscy remisu byli zawodnicy ze Szczepanowa. Zjednoczeni Polonia II wybrali się do Brzegu Dolnego. Jedynego gola dla gości zdobył Bartosz Skóra, skutecznie wykorzystując rzut karny. Bramka decydująca o losach spotkania padła w 90. minucie meczu. – Przegrywamy mecz, w którym przez większą cześć spotkania byliśmy stroną przeważającą, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nie przekładało się to na czyste sytuacje strzeleckie – podsumowują zawodnicy.

Pogoń Miękinia - Polonia Bielany Wrocławskie 2:1

Wilki przegrywają mecz o „sześć punktów”

W niedzielę w Koskowicach rozegrano mecz na szczycie legnickiej A-klasy. Miejscowi Błękitni podejmowali Wilki Różana. Przed spotkaniem podopieczni trenera Daniela Ulanickiego tracili do lidera jedynie trzy punkty, zatem przy ewentualnym zwycięstwie przewaga Błękitnych stopniałaby do zera. Tak się jednak nie stało, Wilki uległy 1:4, a jedynego gola dla ekipy z gminy Udanin zdobył Piotr Partyka.

- Początek meczu zgodnie z planem. Gra niskim pressingiem wyglądała dobrze, przeciwnik nie miał miejsca do rozwijania ataków. Udało się strzelić bramkę po stałym fragmencie gry. Później niestety dwa indywidualne błędy i gospodarze prowadzą. Druga połowa i zmiana taktyki, otwieramy się i próbujemy gonić wynik, niestety niemoc strzelecka była u nas widoczna, a zawodnicy z Koskowic mieli pod bramką więcej zimnej krwi i zasłużenie wygrali. My oczywiście dalej gramy w każdym meczu o zwycięstwo – komentuje przebieg spotkania Daniel Ulanicki, trener Wilków Różana.

Wyniki 18. kolejki legnickiej A-klasy

Błękitni Koskowice - Wilki Różana 4:1
LZS Lipa - Tęcza Kwietno 4:0
Czarni Dziewień - Zjednoczeni Gościsław (goście nie dojechali)
Sparta Parszowice - Rodło Granowice 3:1
Orzeł Mikołajowice - Unia Miłoradzice 1:3
Nysa Wiadrów - Kaczawa II Bieniowice 4:5
Park Targoszyn - Kuźnia II Jawor 3:0
Albatros Jaśkowice - Bazalt Piotrowice 2:2

Czarni Białków i KS Piotrowice w drodze po awans

Czarni Białków byli królem B-klasowej jesieni w grupie pierwszej. Startując wiosną z takiej pozycji naturalnym było, że w każdym kolejnym spotkaniu stawiani będą w roli faworyta. Nie inaczej było w niedzielnym meczu przeciwko Piranii Radziądz, ekipie ze środka ligowej tabeli. Gospodarze wygrali to spotkanie 4:2, choć jeszcze chwilę przed przerwą przegrywali 1:2. Dwie bramki Kulińskiego i trafienia Kaźmierczaka i Herbusia dały jednak trzy punkty ekipie z Białkowa. Warto zanotować również trzy asysty Malarowicza przy golach kolegów. – Po rundzie jesiennej wiedzieliśmy, że miejsce w tabeli nie do końca oddaje potencjał zespołu z Radziądza, był to najtrudniejszy mecz w tamtej rundzie. I tym razem, tak jak przewidywaliśmy, rywal okazał się mocny, ale udało nam się, dzięki cierpliwiej grze do końca spotkania przechylić szale zwycięstwa na naszą korzyść i dopisać niezwykle cenne dla nas trzy punkty – komentuje spotkanie prezes i zawodnik Czarnych, Grzegorz Herbuś.

Pauza: Zryw Głębowice

W grupie siódmej prym wiedzie KS Piotrowice. W rundzie jesiennej klub z gminy Kostomłoty nie stracił nawet punktu i tym razem, na inaugurację piłkarskiej wiosny zanotował pewne zwycięstwo nad rezerwami

Ścisk w czołówce tabeli ósmej grupy wrocławskiej B-klasy

Po pewnym wyjazdowym zwycięstwie 4:0 w Jerzmanowie liderem wciąż pozostają Zjednoczeni Łowęcice. Strzelaninę urządzono na boisku Odry Słup, gdzie miejscowi ulegli 2:7 Piastowi Lutynia. W Bukówku z dobrym skutkiem zadebiutował na ławce trenerskiej Damian Wilk. Zespół, w którego barwach jeszcze nie tak dawno biegał po boisku, wygrał z Pagelem Komorniki 6:3. – Fajnie jest wrócić do Orła w nowej roli. Udany debiut na ławce trenerskiej, co chcieć więcej. Ale tak naprawdę wygrał cały zespół. Orzeł to nie jednostka, Orzeł to rodzina – podsumowuje Damian Wilk.

Wyniki 14. kolejki B-klasy, gr. Wrocław VIII

Błękitni Chwalimierz - Zorza Wilkszyn 3:1
Błękitni Jerzmanowo - Zjednoczeni Łowęcice 0:4
Błyskawica Lenartowice - Wulkan Ogrodnica 3:2
Dromex Piersno - Sporting Wrocław 0:3 (wo)
Maślice Wrocław - Augustyn Wrocław 0:0
Odra Słup - Piast Lutynia 2:7
Orzeł Bukówek - Pagel Komorniki 6:3

Bez szczęścia w legnickiej B klasie

Poza zespołem z Damianowa, któremu przyznano 3 punkty za planowane starcie z Pogonią Dębice, która wycofała się z rozgrywek, wszystkie zespoły z powiatu średzkiego doznały porażek. Najbardziej dotkliwie o lepszej dyspozycji rywali przekonali się zawodnicy Orła Pichorowice i Gamy Ujazd Górny, którzy przegrali odpowiednio 2:8 i 1:9.

Wyniki 10. kolejki IV ligi kobiet, gr. dolnośląska

Polonia II Świdnica - Akademia Orlik Jelenia Góra (gospodarze zrezygnowali z organizacji meczu)
Ślęza II Wrocław - UKS Bierutów 1:2
Chrobry Głogów - Polonia Środa Śląska 12:0
Kolektyw Radwanice - Moto Jelcz Oława 0:1
Pauza: Zagłębie Wałbrzych