POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Kostomłotach

Obchody patriotyczne w Kostomłotach fot.: Gmina Kostomłoty/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Święto Konstytucji 3-go Maja było jednym z pierwszych świąt narodowych uchwalonych przez Sejm Ustawodawczy po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji w Kostomłotach rozpoczęły się od mszy św. odprawionej przez ks. Leszka Pierzeckiego. Następnie na cmentarzu, pod pominkiem przy akomaniamencie kapeli Kostomłocianie delegacja przedstawicieli gminy Kostomłoty, złożyła kwiaty.

Bardzo dziękujemy ks. Leszkowi Pierzeckiemu za mszę św. i dokonanie aktu poświęcenia pomnika. Zabiegaliśmy o jego modernizację i udało nam się ją zrealizować pozyskując środki w ramach dotacji z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Teraz ze spokojem i satysfakcją patrzymy na to miejsce, jako godne pamięci w nim spoczywających. Radnym, sołtysom, przedstawicielom szkół podstawowych z gminy Kostomłoty, dyrektorom jednostek organizacyjnych, mieszkańcom Gminy Kostomłoty dziękujemy za obecność i patriotyczną postawę.
Kapeli Kostomłocianie dziękujemy za piękną oprawę muzyczną utrzymaną w duchu patriotycznym, za wapniały i godny miejsca i sytuacji repertuar - podziękowania składa wójt Janina Gawlik oraz Agnieszka Śladowska Przewodnicząca Rady Gminy Kostomłoty.

echo/Gmina Kostomłoty

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA