POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Co dalej z budową świetlicy w Rusku? Ogłoszono kolejny przetarg

Rozpoczęta budowa świetlicy w Rusku fot.: Echo Średzkie

Postępowanie, w którym swoje oferty złożyły cztery firmy, zostało unieważnione. Gmina końcem kwietnia opublikowała kolejne ogłoszenie o zamówieniu.

2 kwietnia otwarto oferty w postępowaniu dotyczącym budowy świetlicy w Rusku. Swoje propozycje złożyły wtedy cztery firmy. Z informacji, jaką gmina opublikowała na platformie zakupowej, wynikało, że zamierza przeznaczyć na to zadanie 1 200 000 zł. Najniższa oferta, złożona przez lubińską firmę Complex-Bud, która wybudowała świetlicę w sąsiednich Mazurowicach, była wyższa od zakładanej o nieco ponad 18 tys. zł. 

Zamawiający zaprosił oferentów do składania ofert dodatkowych, w których swoje propozycje złożyły dwie firmy. Pomimo, iż wrocławski przedsiębiorca, którego pierwsza oferta była najdroższa, obniżył swoje oczekiwania o ponad 600 tys. zł nadal nie wpasowano się w przewidziany budżet. Postępowanie unieważniono, po czym ogłoszono kolejne, którego termin składania ofert mija w piątek 14 maja.

Budowa obu świetlic, w Mazurowicach i Rusku, możliwa jest przede wszystkim dzięki dofinansowaniu projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Oznacza to, że dofinansowanie będzie przyznane po wybudowaniu obu obiektów. Warto mieć zatem na uwadze, aby dokończyć budowę w Rusku w wydłużonym do końca roku terminie.

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Co dalej z budową świetlicy w Rusku? Ogłoszono kolejny przetarg

  2021-05-07 11:13:23

  gość: ~malczyczanin

  A może lepiej byłoby napisać DLACZEGO firma zeszla z budowy??? I nie skończyła do końca 2020??? Kto tamtą firmę wybrał? Ile gmina straciła na tym? Kto za to odpowie? Temat zawalił poprzedni wójt, a teraz ktoś musi się po nim męczyć i wszystko naprawiać!

 • 2021-05-07 15:09:36

  gość: ~Gosc

  @~malczyczanin
  To prosze zapytac o to a nie insynuowac jak zwykly trol. Z tego co mowili na sesji to za franka tylko jedna firma sie zglosila do przetargu. Teraz budowlanka 30 proc drozsza. Byla dotacja na swietlice i teraz przepadnie. To co robi gorsze skutki?

 • 2021-05-07 15:11:37

  gość: ~Sandra

  @~malczyczanin
  Z tego co wiem to firma miala trudnosci z pracownikami bo byl szczyt epidemii jeden i potem drugi temu gmina zrezygnowala z tej firmy

 • 2021-05-07 15:11:49

  gość: ~Sandra

  ostatnio dodany post

  @~malczyczanin
  Z tego co wiem to firma miala trudnosci z pracownikami bo byl szczyt epidemii jeden i potem drugi temu gmina zrezygnowala z tej firmy

REKLAMA


REKLAMA