POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wysprzątali stawy w Ujeździe Górnym. W gminie Udanin rozpoczęli Trashtag Challenge

Wysprzątali stawy w Ujeździe Górnym. W gminie Udanin rozpoczęli Trashtag Challenge fot.: Gmina Udanin/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pierwszy etap #Trashtag Challenge w Gminie Udanin zakończony. Tak, jak zapowiedzieli - posprzątali teren przy stawach w Ujeździe Górnym.

Na czym polega #Trashtag Challenge? To internetowa kampania typu hashtag, w której ludzie sprzątają mocno zaśmiecone miejsca, zamieszczając zdjęcia przed i po dodaniu hashtagu #trashtag. Taką akcję zapoczątkowała na terenie powiatu średzkiego Gmina Udanin wraz z Powiatem Średzkim i Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. W miniony piątek posprzątali teren przy stawach w Ujeździe Górnym. - Pierwszy etap #Trashtag Challenge w Gminie Udanin zakończony. Stawy w Ujeździe Górnym posprzątane, edukacja ekologiczna wśród młodego pokolenia zaliczona - informują organizatorzy wydarzenia.

Na tym jednak nie koniec. Wójt razem z wicestarostą nominują do kontynuacji akcji - wójt Janinę Gawlik i Gminę Kostomłoty oraz Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Udaninie. 

Uczestnikami piątkowego wydarzenia byli: wicestarosta Sebastian Burdzy, Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej - Środa Śląska, pracownicy powiatu średzkiego, wójt Wojciech Płaziuk z pracownikami Urzędu Gminy Udanin, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym, Sołectwo Ujazd Górny.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wysprzątali stawy w Ujeździe Górnym. W gminie Udanin rozpoczęli Trashtag Challenge

  2021-05-22 15:27:18

  gość: ~Marian

  Nareszcie coś mądrego i nie politycznego!

 • 2021-05-23 14:38:36

  gość: ~To ja

  ostatnio dodany post

  @~Marian nie prawda, wszystko jest polityką ale mam nadzieje że gość ze Środy Śląskiej przynajmniej parę razy się schylił.

 • 2021-05-23 11:08:06

  gość: ~Ola

  No to syfiarze będą jeszcze więcej wyrzucać gdzie popadnie, bo dzięki takim akcjom będą wiedzieć, że znajdą się głupki które posprzątają!

REKLAMA