POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Powiatowe niespodzianki dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka w powiecie średzkim fot.: Powiat Średzki/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

1 czerwca obchodzony był Dzień Dziecka. Z tej okazji Powiat Średzki przygotował dla najmłodszych niespodzianki.  

Ciągle obowiązujące obostrzenia i troska o zdrowie mieszkańców spowodowały, że Powiat zrezygnował z organizacji swojej sztandarowej imprezy pn. Powiatowy Dzień Dziecka. Aby wynagrodzić to najmłodszym przygotował dla nich niespodzianki. Uczniowie klas I-III będą mogli pobawić się na dmuchańcach. Bony na tę atrakcję otrzymały wszystkie szkoły podstawowe z powiatu i na ich wykorzystanie mają czas do końca września.

Przedszkolaki, dostały w tym roku zestawy materiałów papierniczo-malarskich, które na pewno przydadzą się im na zajęciach. Aby było jeszcze ciekawiej dołączono do nich również „teczkę zadań” z propozycjami zabaw, które wzbogacą ich wiedzę o miejscu, w którym mieszkają. Jeśli przedszkola podejmą wyzwanie, dzieci będą musiały m.in. namalować koronę ze Skarbu Średzkiego, zaznaczyć na mapie powiatu gdzie leży ich przedszkole lub dopasować herby gminy do ich opisów.

W rozwożenie prezentów zaangażowali się wszyscy włodarze powiatu i choć paczek było naprawdę dużo wszystko odbyło się bardzo sprawnie. – To był trudny rok, szczególnie dla dzieci, więc z prawdziwą przyjemnością przekazaliśmy im nasze niespodzianki, a w nagrodę odebraliśmy szczere uśmiechy. Takich „obowiązków” chciałby się mieć jak najwięcej – podsumował akcję wicestarosta Sebastian Burdzy. Aby zawartość paczek była atrakcyjna zadbał sklep papierniczy Office VM, który dodatkowo podarował dzieciom słodycze, naklejki i artystyczne drobiazgi.

To jednak nie koniec prezentów. Z okazji końca roku szkolnego dzieci z miasta i okolic będą mogły liczyć na jeszcze jedną powiatową niespodziankę.

Powiat Średzki

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powiatowe niespodzianki dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

  2021-06-04 05:51:18

  gość: ~Basia

  A ja mam pytanie do Pana Burdzego. Dlaczego zarówno w tamtym roku jak i w tym nie było dla Dnia Dziecka dla dzieci z rodzin zastępczych? Dlaczego o nas zapomniano? My robimy kawał dobrej roboty o czym rządzący najwyraźniej zapominają ! Wstyd.

 • 2021-06-04 09:52:15

  gość: ~Mama

  @~Basia
  No naprawde "blyskotliwa" uwaga. Przeciez dzieci z rodzin zastepczych chodza do szkoly i do przedszkola. Powinniscie w tej bazie do spraw glupiego komentowania zrobic szkolenie z kompetencji miekkich. Robienie imprezy osobno dla dzieciakow z rodzin zastepczych dodatkowo je stygmatyzuje i przypomina: patrzcie jacy jestesci biedni, nie macie mamy i taty, damy wam paczke wobec tego. Co za krotkowzrocznosc.

 • 2021-06-05 23:56:42

  gość: ~PanDe

  Panie Sebastianie super sprawa! Brawo! Bardzo szybko kompania wyborcza ;) ale to dobrze nawet bardzo dobrze. W tym mieście jest kilku kandytatów na Burmistrza m.in. Pana osoba. Mam nadzieje ze będzie Pan starał i ubiegał sie o fotel Butmistrza Środy Śląskiej

 • 2021-06-06 15:52:38

  gość: ~Obserwator

  @~PanDe
  NA razie walczą dwaj Burdzy i Gruszczyński.

 • 2021-06-06 19:10:34

  gość: ~Bryl

  ostatnio dodany post

  @~Obserwator
  Czy p G to ten ktory sie wykloca o wszystko a o niczym nic nie wie?

REKLAMA