POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sprawdź, jak się zabezpieczyć, zanim wyruszysz w świat!

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

W jaki sposób możesz zapewnić sobie najlepszą ochronę i pomoc w razie nieszczęśliwego zdarzenia podczas urlopu? Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest ubezpieczenie.

Ubezpieczenie podróżne – czemu warto, a nawet trzeba je mieć?

Wiele miesięcy pandemii i twardy lockdown sprawiły, że nasza rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej niż dawniej. Wciąż jednak mamy w sobie tę niezwykłą chęć odkrywania świata i podróżowania. Nawet jeśli w podróżowaniu nie widzisz choćby odrobiny przygody, to z pewnością jest to dla Ciebie doskonała forma wypoczynku i złapania oddechu od wielu codziennych spraw. Świat ponownie staje przed nami otworem, możemy odwiedzać kolejne miejsca, a jeśli nie masz ochoty na dalekie wyprawy, warto wybrać się choć na kilka dni na urlop w Polsce.

Przygotowania do wyjazdu zazwyczaj nie są specjalnie skomplikowane. Wystarczy mniej lub bardziej opracować plan wyjazdu, wybrać cel, atrakcje czy środek transportu – i w drogę! Ale czy na pewno? Otóż nie do końca. Wielu z nas wciąż zapomina o jednej z podstawowych składowych każdego urlopu – czyli zakupie ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczenie podróżne to coś więcej niż dokument – to gwarancja niezbędnej ochrony i pomocy w różnorodnych sytuacjach, które mogą Cię spotkać podczas wyjazdu. Oczywiście nikt Ci nie życzy urazu, choroby czy nawet utraty bagażu, takie zdarzenia mają jednak miejsce całkowicie losowo, dobrze się więc na ich wypadek zabezpieczyć.

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

Liczba ofert ubezpieczeń turystycznych jest naprawdę bardzo rozbudowana. W sieci czy w biurach ubezpieczeniowych czeka na Ciebie praktycznie wszystko, możesz ubezpieczyć się na każdy typ i rodzaj wyjazdu. Zasadniczo cena ubezpieczenia podróżnego zależy przede wszystkim od tego, gdzie się wybierasz, ile osób chcesz ubezpieczyć, jaki zakres ubezpieczenia masz zamiar wybrać oraz jak wysokie będą sumy gwarantowane.

Aby szybciej znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne, możesz skorzystać z kilku narzędzi. Jednym z najbardziej polecanych jest kalkulator ubezpieczeń. Znajdziesz ich w sieci bardzo dużo, obsługa również nie powinna Ci sprawić żadnych problemów – nawet jeśli robisz to po raz pierwszy. Wystarczy wpisać kilka podstawowych informacji dotyczących Twojego wyjazdu czy oczekiwanego ubezpieczenia, a wyświetlone zostaną wybrane oferty wraz z ich cenami. Ostateczna kwota w niektórych przypadkach może się nieco różnić, zależnie od tego, w jaki sposób uściślisz zakres polisy, jednak kalkulator ubezpieczeń to doskonały sposób na rozpoczęcie poszukiwań optymalnej polisy.

Przeglądając dostępne oferty, koniecznie zwróć też uwagę na takie czynniki jak zakres polisy ubezpieczeniowej czy suma kwot gwarantowanych. Zakres polisy określa to, co się w niej zawiera, tj. jakie rodzaje ubezpieczeń obejmuje. Może być to np. ubezpieczenie OC, NNW, assistance czy ubezpieczenie bagażu. Sumy gwarantowane określają natomiast to, na świadczenia w jakiej kwocie możesz liczyć w razie określonego zdarzenia. Im są one wyższe, tym większą ochronę gwarantuje Ci polisa. Pamiętaj też, że sumy gwarantowane często różnią się zależnie od kraju, w niektórych powinny być one znacznie wyższe, np. w Stanach Zjednoczonych.

Ubezpieczenie podróżne to niezbędny element podczas każdego wyjazdu. Kalkulator ubezpieczeń pomoże Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Jeżeli planujesz krótki wypad na weekend czy długie wakacje, koniecznie kup polisę ubezpieczeniową, aby cieszyć się w pełni z nadchodzącego urlopu.

Artykuł Sponsorowany

REKLAMA