POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

SPZOZ Średzkie Centrum Zdrowia w Środzie Śląskiej oficjalnie otwarte!

Otwarcie Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w piątek 24 czerwca w towarzystwie radnych Rady Powiatu w Środzie Śląskiej, zaproszonych gości oraz mieszkańców powiatu.

Zebranych przywitał wicestarosta średzki Sebastian Burdzy, który podkreślił historyczną rangę wydarzenia i podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w odzyskiwanie budynku szpitala. Szczegółowo o całym wymagającym i niełatwym procesie opowiedział starosta Krzysztof Szałankiewicz. Plany i perspektywy rozwoju placówki przybliżyła dyrektorka Joanna Waluchowska.

Na oficjalnym otwarciu pojawili się przedstawiciele lokalnych i wojewódzkich samorządów, a także firm i organizacji. Wydarzeniu towarzyszył I Powiatowy Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia, dzięki czemu mieszkańcy powiatu mogli skorzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych, konsultacji medycznych i porad specjalistów.

SPZOZ Średzkie Centrum Zdrowia w Środzie Śląskiej swoją działalność medyczną w ramach kontraktu z NFZ rozpocznie w piątek 1 lipca. Tego dnia Ambulatorium Chirurgiczne będzie czynne w godzinach 8.00 - 18:00.

rfp - powiat średzki

REKLAMA


REKLAMA