POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nietrzeźwa matka opiekowała się córką. O interwencję policji poprosił ojciec dziecka

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 34-letnia matka, która opiekowała się córką. O interwencję w tej sprawie poprosił ojciec dziewczynki, który podejrzewał, iż w miejscu jej zamieszkania mógł być spożywany alkohol.

Policjanci przekazali dziewczynkę pod opiekę babci. Dziś funkcjonariusze będą wyjaśniać czy matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa mieszkanka gminy Środa Śląska opiekuje się swoją małoletnią córką. O fakcie tym poinformował zaniepokojony ojciec dziewczynki, który podejrzewał, że jego była partnerka może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 34-letniej matki. Okazało się, że ma w organizmie 1,2 promila alkoholu. Mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka policjanci przekazali dziewczynkę pod opiekę babci.

Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać czy nietrzeźwa matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła córkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy!

Nie przechodźmy obojętnie obok sytuacji, w której mamy podejrzenia, że w danej rodzinie dzieje się coś złego lub dochodzi do przemocy, czy też niewłaściwej opieki nad dziećmi. Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach i powiadamiajmy odpowiednie służby.

 

mł. asp. Karol Dudziak

REKLAMA