POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jak wybrać karnisz sufitowy? Radzimy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Karnisz stanowi istotny element wystroju pomieszczeń i służy jako element do tworzenia aranżacji okiennych. Zazwyczaj możemy obserwować go w wersji ściennej, która wymaga odpowiedniej przestrzeni oraz użycia wsporników.

Nie każde pomieszczenie spełnia te wymagania, jednak w tych przypadkach także istnieje rozwiązanie polegające na zamontowaniu karnisza sufitowego.

W jakich sytuacjach warto zastosować karnisz sufitowy?

Karnisze sufitowe występują najczęściej w formie szyny PCV. Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne i wygodne, znajdują zastosowanie szczególnie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Z powodzeniem można łączyć je także z płytami gipsowo-kartonowymi i sufitami podwieszanymi, które pozwalają na ich sprytne ukrycie. Istnieją także bardzo popularne modele zawierające maskownicę przypominającą efektowną sztukaterię, pozwala ona ukryć żabki lub sprawić, że karnisz nie będzie nadmiernie rzucał się w oczy.

Polecam karnisz marki Karnix szczególnie w pomieszczeniach, gdzie okna umiejscowione są wysoko, blisko sufitu lub wnęka okienna jest bardzo głęboka. Z powodzeniem wykorzystywane są także w tworzeniu oprawy okien narożnych, ponieważ dzięki zastosowaniu łuków przejściowych można uzyskać ciągłość szyny.

Możliwości aranżacyjne karniszy sufitowych

Karnisz sufitowy podwójny od Karnix daje także duże możliwości aranżacyjne, ponieważ umożliwia jednocześnie zawieszenie firan oraz zasłon. W szczególnych przypadkach można także uzyskać wersję trzytorową poprzez połączenie szyny podwójnej i pojedynczej. Pokazuje to, jak duża jest funkcjonalność tego rozwiązania i do jak wielu zastosowań może okazać się przydatna.

 

Karnisze sufitowe często montuje się w niedużych pomieszczeniach, jednak dzięki temu nawet niewielki pokój lub kuchnia będzie prezentować się interesująco, można na nich zawiesić zarówno zwiewne firanki, jak i modne rolety rzymskie. Ponadto nie wymagają one użycia wsporników, dzięki czemu zajmują mniej miejsca niż klasyczny karnisz.

Z jakiego materiału karnisz wybrać

Karnisz wykonany z tworzywa PCV charakteryzuje niezwykła lekkość i łatwość montażu także w bardziej nietypowych i problematycznych przestrzeniach. Ponadto materiał, z którego jest wykonany charakteryzuje się odpornością na przebarwienia, zarysowania oraz łatwością do utrzymania w czystości. Dobrze komponuje się z plastikowymi oknami. Zaletą karniszy sufitowych z tworzywa PCV jest z pewnością ich bezszelestne działanie, co powoduje, że będą doskonałe do pokoju dziecięcego.

Wielość zastosowań dla karniszy sufitowych

Polecam karnisz marki Karnix również ze względu na szerokie możliwości jego zastosowania. Są one stosowane w lokalach mieszkalnych, ale także w obiektach hotelowych. Przy odrobinie kreatywności pomogą one zagospodarować małe pomieszczenie pozbawione drzwi i stworzyć z niego efektowną garderobę, oddzielając je od sąsiedniego pokoju. Lekkość, modułowość i uniwersalność karniszy sufitowych PCV spowoduje, że nawet pomieszczenie o nietypowych rozmiarach zyska interesującą aranżację okienną.

artykuł sponsorowany

REKLAMA