POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Bezpieczeństwo komputera - czy warto korzystać z darmowych rozwiązań?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Darmowe programy do ochrony komputera mogą być dobre, ale nie gwarantują 100% ochrony. Są one często łatwiejsze w użyciu, ale mogą mieć ograniczone funkcje.

Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z programu antywirusowego i zapobieganie wirusom, ale także innym zagrożeniom online i offline. Jakie rozwiązanie w tej kwestii jest najlepsze?

 

Darmowy, czy płatny antywirus - co jest lepsze?

Rozwiązanie płatne gwarantuje lepszą ochronę, ale wciąż nie jest w stu procentach skuteczne. Warto więc korzystać zarówno z darmowych, jak i płatnych programów antywirusowych. Pamiętaj jednak, że żaden z nich nie gwarantuje całkowitego bezpieczeństwa. Najważniejsze jest, abyś sam był świadomy zagrożeń i stosował się do zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Dobrze jest korzystać jedynie ze sprawdzonych stron internetowych, nie klikać w podejrzane linki oraz nie otwierać maili oznaczonych jako SPAM.

 

Jakie rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie?

Dla Ciebie równie ważny jest dobry system bezpieczeństwa. Pomoże to chronić komputer i wszelkie przechowywane na nim informacje przed hakerami lub innymi złośliwymi osobami. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów systemów bezpieczeństwa, ale nie wszystkie są sobie równe. Niektóre są bezpłatne, podczas gdy inne będą cię kosztować; ważne jest, aby wiedzieć, który z nich będzie najlepszy dla twoich potrzeb, zanim zdecydujesz, jaki rodzaj chcesz kupić. Na przykład antywirus od firmy G DATA oferuje 30-dniowy, darmowy trial, w którego czasie możesz wypróbować wszystkie opcje tego oprogramowania, a później zdecydować się na jego zakup.

Płatne programy antywirusowe są, ogólnie rzecz biorąc, lepsze niż darmowe, ponieważ mają więcej funkcji i są bardziej skuteczne. Darmowe programy mogą być dobre, ale ich funkcje są ograniczone, a oni sami nie są tak skuteczni. Płatne programy antywirusowe mają zwykle funkcje, które darmowe programy nie mają, takie jak ochrona przed phishingiem, ochrona przed rootkitami i ochrona przed ransomware. Ponadto, płatne programy antywirusowe mają częściej aktualizowane bazy danych wirusów, co oznacza, że są one bardziej skuteczne w rozpoznawaniu i usuwaniu wirusów.

 

Antywirus za darmo?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, antywirus za darmo G DATA oferuje szerokie spektrum ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, ale też przed bezpośrednimi atakami hakerskimi czy SPAMEM. Jest rozwiązaniem w pełni skutecznym, a także dostępnym na różne urządzenia. Firma G DATA oferuje bowiem programy antywirusowe na Windows (7.1/8/10/11), Mac czy Android. Dzięki temu możesz ochronić każde swoje urządzenie, a co więcej – pakiety zakupu antywirusa od G DATA umożliwiają ochronę nawet do 5 stanowisk! Płacąc raz, możesz ochronić sprzęt całej swojej rodziny.

 

artykuł sponsorowany

REKLAMA