POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pożar garażu, powalone drzewo, wypadki [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

W okresie od 12 wrzesnia do 18 września w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 8 zdarzeń: pożary -3, miejscowe zagrożenia -4, Alarmy fałszywe -1.

13.09.2022 na terenie Gminy Kostomłoty doszło do pożaru wiaty śmietnikowej przy restauracji zlokalizowanej w pobliżu drogi numer 5. Zadania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w celu ugaszenia palącej się wiaty, sprawdzeniu kamerą termowizyjną. Na miejscu pracowały jednostki OSP Osiek, OSP Kostomłoty 2x, JRG Środa Śląska.

15.09.2022 w Gminie Malczyce odnotowaliśmy pożar garażu, gdy na miejscu pojawiły się pierwsze siły i środki garaż był w całości objęty ogniem. Zadania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, sprawdzeniu kamerą termowizyjną pod kontem ukrytych zarzewi ognia. Na miejscu pracowały jednostki OSP Bukówek, OSP Brodno, OSP Wilczków, OSP Malczyce, OSP Rusko, JRG Środa Śląska 3x.

16.09.2022 W miejscowości Księginice z powodu silnego wiatru drzewo przewróciło się na drogę blokując ją w obu kierunkach. Zadania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu konaru drzewa przy pomocy pilarki spalinowej. Na miejscu pracowała jednostka OSP Głoska.

16.09.2022 w godzinach wieczornych na autostradzie A4 127km doszło do wypadku 3 samochodów osobowych, zniszczone pojazdy blokowały ruch w kierunku Wrocławia. Zadania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych. Na miejscu pracowały jednostki OSP Kostomłoty, JRG Środa Śląska, JRG nr 6 Kąty Wrocławskie.

17.09.2022 w miejscowości Ramułtowice naprzeciwko starej remizy strażackiej doszło do pożaru drzewa, zadania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru. Na miejscu pracowała jednostka OSP Rakoszyce.

echo/PSP Środa Śląska

REKLAMA