POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zapraszamy na rowerowe pożegnanie lata

Rowerowe pożegnanie lata fot.: rfp

W sobotę 8 października odbędzie się powiatowy rajd rowerowy „Pożegnanie lata”. Zapraszamy do udziału miłośników aktywnego wypoczynku.

Majowy rajd z okazji Dnia Zwycięstwa cieszył się dużym zainteresowaniem i na prośbę jego uczestników Powiat wraz z partnerami podjął się organizacji kolejnej wspólnej przejażdżki. 

 
Rajd na pożegnanie lata odbędzie się w sobotę 8 października. Miejsce zbiórki to plac przed Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej, a start zaplanowano na godz. 11.00. Tym razem na uczestników będą czekać dwie trasy. Krótsza będzie liczyć 15 km i jest polecana szczególnie rodzinom z małymi dziećmi. Bardziej zaawansowani rowerzyści będą mieć do pokonania 34-kilometrową pętlę. Obie grupy spotkają się na postoju i poczęstunku w Lipnicy. W Pasiece Ziębów na dzieci będą czekać dodatkowe atrakcje. 
 
 Trasy sprawdził i pomógł nam wyznaczyć niezawodny Waldemar Baranowski z Klubu Turystyki Wszelakiej. Aby było bezpiecznie chcemy omijać drogi asfaltowe, gdyby jednak pogoda zaszkodziła drogom leśnym będziemy szukać kompromisowych rozwiązań. Wspierają nas fachowcy i na pewno czeka nas miła wycieczka – informują pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa. Organizację rajdu wspiera również LGD Kraina Łęgów Odrzańskich. Jej przedstawiciele podzielą się ciekawostkami na temat mijanych miejsc, a dla wszystkich uczestników będą mieć drobne pamiątki. 
 
Chęć udziału w rajdzie należy zgłosić do wtorku 4 października telefonicznie pod nr 71 396 89 17 lub mailowo: a.sikora(małpa)powiat-sredzki.pl. W mailu należy wskazać preferowaną trasę. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału! 

rfp - Powiat Średzki

REKLAMA