POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Informacja Starosty Powiatu dot. akcji Zima 2022/2023

Zdjęcie ilustracyjne fot.: rfp/Powiat Średzki

W zarządzie Powiatu zimowym utrzymaniem objętych jest około 340 kilometrów dróg. Systematycznie rozbudowywany jest powiatowy “park maszynowy”.

Starosta Powiatu Średzkiego informuje, że tegoroczna akcja Zima 2022/2023, ze względu na odczuwalny wzrost cen materiałów i usług, m.in. paliwa, części zamiennych, soli drogowej i piasku, spowodowany ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym, będzie realizowana w ograniczonym zakresie. Prace związane z odśnieżaniem i zwalczaniem śliskości jezdni na drogach powiatowych będą odbywać się z mniejszą częstotliwością w porównaniu z latami ubiegłymi, niemniej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 
Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie drogi, będące w zarządzie powiatu, były odśnieżone i posypane tak szybko, jak będzie to możliwe. - Czas reakcji naszych służb uzależniony jest od odległości poszczególnych miejscowości od bazy służby drogowej. Dla Powiatu bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dlatego realizujemy wiele inwestycji drogowych, mających na celu również zwiększenie komfortu jazdy - zaznacza Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel Zarządu Powiatu, odpowiedzialny m.in. za drogi.
 
Kierowców bardzo prosimy o wyrozumiałość, zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz dostosowanie prędkości i stylu jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Jednocześnie zalecamy dokonanie przeglądu stanu technicznego pojazdów przed zimą oraz zadbanie o właściwe opony, przystosowane do zimowej jazdy. 
 
Zimowe utrzymanie dróg odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w oparciu o Plan operacyjny zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2022/2023, który znajduje się na stronie internetowej starostwa - https://bip.powiat-sredzki.pl/580/Dokumenty_Strategiczne/
 
W zarządzie Powiatu zimowym utrzymaniem objętych jest około 340 kilometrów dróg. Systematycznie rozbudowywany jest powiatowy “park maszynowy”. W chwili obecnej służba drogowa dysponuje: dwoma piaskarkami z pługami średnimi, trzema ciągnikami rolniczymi z pługami średnimi i posypywarkami oraz ciągnikiem rolniczym lekkim z pługiem lekkim i mini posypywarką. - Mamy nadzieję, że zima, podobnie jak w poprzednich latach, nie będzie mocno odczuwalna dla kierowców. Liczymy także, że nie dotkną nas wszelkie anomalie pogodowe, bo z nimi nie radzą sobie nawet najlepiej wyposażone służby - dodaje Grzegorz Pierzchalski.
 
Więcej informacji na temat akcji Zima 2022/2023 można uzyskać w Wydziale Mienia i Dróg starostwa - tel. 71 317 63 10.

rfp - Powiat Średzki

REKLAMA


REKLAMA