POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uroczyste otwarcie nowych gabinetów terapeutycznych w SP Udanin!

Oficjalne otwarcie gabinetów w SP Udanin fot.: Gmina Udanin/FB

Dnia 17.01.2023 r. nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch nowych gabinetów terapeutycznych w Szkole Podstawowej w Udaninie.

Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk wraz z Dyrektor Szkoły Joanną Dumicz w obecności Zastępcy Dyrektora Małgorzaty Rachwalskiej oraz wykwalifikowanych specjalistów, którzy zajmą się zajęciami terapeutycznymi w szkole.

Gabinet EEG BIOFEEDBACK

Dzięki specjalistycznemu sprzętowi będzie możliwe przeprowadzanie sesji rozwijających umiejętności. Neurofeedback czyli swoisty trening mózgu, jest szczególnie polecany dzieciom i osobom dorosłym w przypadku depresji, ADHD, zaburzeń koncentracji, stanów lękowych czy u pacjentów po poważnych urazach czaszkowo–mózgowych.

Gabinet TERAPII WARNKEGO

Terapia ta opiera się na założeniu, że przyczyną wielu zaburzeń, zwłaszcza dotyczących języka mówionego i pisanego są centralne zaburzenia automatyzacji o szerokim zasięgu. Mówienie, czytanie i pisanie to złożone czynności umysłowe, które przebiegają prawidłowo wyłącznie wtedy, gdy są w pełni zautomatyzowane. Gdy przetwarzanie bodźców zmysłowych w mózgu jest zaburzone, zwiększenie ilości ćwiczeń czytania i pisania nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Skuteczniejsze są natomiast ćwiczenia automatyzacji funkcji podstawowych w zakresie słyszenia, widzenia i motoryki.
 
Koszt remontu i doposażenia gabinetu EEG Biofeedback wynosi 30.000,00 zł, natomiast gabinetu Terapii Warnkego to kwota rzędu 23.000,00 zł.
Terapie EEG Biofeedback będą przeprowadzać Panie Anna Chohura oraz Emilia Skoneczna natomiast Metodę Warnkego w swojej pracowni wykorzystają Panie Marlena Nowek oraz Małgorzata Micuła. Paniom serdecznie gratulujemy uczestnictwa w kursach doszkalających z ww. metod terapeutycznych i życzymy owocnych działań oraz satysfakcjonujących rezultatów wśród uczniów objętych programem terapeutycznym.

mpr

REKLAMA


REKLAMA