POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lutyni

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lutyni fot.: WOŚP

Samorzadowy Ośrodek Kultury w Miękini zaplanował szereg występów i atrakcji na 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbędzie się w szkole podstawowej w Lutyni już 29 stycznia.

Za zbiórkę środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odpowiada 4. Miękiński Szczep Harcerski "Ha2o" jako Sztab nr 5676. Wydarzenia w szkole podstawowej w Lutyni rozpoczną się o godzinie 15.00 występami dzieci z miejscowego przedszkola. Godzinę później swoje umiejętności zaprezentują uczniowie tamtejszej szkoły.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógłby się odbyć bez tradycyjnych licytacji. Te stacjonarne zaplanowano na godzinę 16.45. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wiele aukcji odbywa się na facebookowej grupie Samorządowego Ośrodka Kultury [TUTAJ], gdzie znajdziecie m.in. kolację z żużlowcem Maciejem Janowskim oraz pakiety jego gadżetów, tablicę miejscowości Lutynia z autografami z Woodstocku, dużą ilość voucherów i interesujących przedmiotów!

W programie lutyńskiego finału znajdują się również występy chóru szkolnego czy zespołu Niepierzynki, pokaz karate czy animacje i zabawy dla dzieci. O 18.00 swoje sztuczki magiczne zaprezentuje iluzjonista Damian Kość. Dla fanów motoryzacji przygotowano zlot pojazdów zabytkowych, na którym zobaczycie wiele ciekawych klasyków z terenu Dolnego Śląska. Najmłodsi ucieszą się z możliwości nakarmienia alpak, a każdy, kto pojawi się tego dnia w Lutyni, będzie mógł zostawić swój ślad w Księdze Przyjaciół Wielkiej Orkiestry.

Nie zabraknie także części sportowej. Zaplanowano turniej piłki nożnej, a już tylko do jutra (23 stycznia) zapisać możecie się na I Wirtualny Bieg z Sercem, o którym więcej przeczytacie [TUTAJ].

Zwieńczeniem wydarzenia będzie tradycyjne światełko do nieba! Szczegóły na plakacie poniżej.

echo

REKLAMA


REKLAMA