POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

38.541, 23 zł zebrano w gminie Kostomłoty dla WOŚP

Gmina Kostomłoty wspiera od lat WOŚP fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Jak co roku 30 wolontariuszy kwestowało na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

Tegoroczna zbiórka odbyła się pod hasłem: ”Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” i zakończyła się sukcesem- zebraliśmy 38 541,23 zł. 29 stycznia 2023 r. wolontariusze od wczesnych godzin rannych ruszyli w teren.

 
O godz. 15:00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach tłumnie przybyli mieszkańcy gminy, aby podziwiać występy dzieci z grup tanecznych oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach. Na scenie wystąpili młodzi tancerze z grupy baletowej Petite Quverture, grupy AKA Show, dziecięcego zespołu ludowego Kostoludki i grupy tanecznej Artia Akademia Artystyczna. Ich barwne stroje i niezwykłe umiejętności zachwyciły widownię.
 
W przerwie można było wziąć udział w licytacjach i skosztować wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów. Ostatnim punktem programu, ale jakże przejmującym, była prezentacja zdolności aktorsko- muzyczno- wokalnych uczniów z SP w Kostomłotach w widowisku scenicznym- jasełkach. Młodzi aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności i zasłużyli na owacje na stojąco.
 
Chociaż tego dnia pogoda nie dopisywała, na scenie w GOK-u było gorąco. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Kostomłoty spisali się na medal!
Wyrazy uznania kieruję również do Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bez Was na pewno by się nie udało!
 
Szczególne podziękowania składam:
Wolontariuszom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach,
Pracownikom Banku Spółdzielczego w Oleśnicy Oddział w Kostomłotach,
Pracownikom Urzędu Gminy w Kostomłotach,
Prowadzącym grupy taneczne, Kapeli Kostomłocianie

Szef Sztabu Magdalena Socha

REKLAMA


REKLAMA