POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Poprawa efektywności energetycznej szkół na terenie gminy Kostomłoty na ukończeniu

Prace mają zakończyć się do końca kwietnia fot.: Gmina Kostomłoty

Realizacja projektu, którego celem jest termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej obiektów edukacyjnych na terenie gminy Kostomłoty, dobiega końca. Samorząd podsumowuje prace, które zostały wykonane oraz te, które nadal trwają.

„Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty” - projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Pompy ciepła w Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Karczycach już grzeją! Od kilku miesięcy pracują instalacje fotowoltaiczne we wszystkich szkołach! Wspomagają tym samym pracę coraz większej ilości pomp ciepła ogrzewających nasze jednostki. Po Szkole Podstawowej w Mieczkowie przyszedł czas na Szkołę Podstawową im. św. Jana Bosko w Karczycach. W pierwszej połowie stycznia ruszyło 9 pomp, które dostarczyły dużo ciepła! Trudno przecenić ten fakt przy doświadczeniu wysokich cen węgla i nadal niepewnej sytuacji makroekonomicznej. A co najważniejsze zaczynamy ten 2023 rok ze świadomością i wielką radością, że przyczyniamy się do ulepszania świata.

Kolejne 60 ton węgla nie trafi w powietrze. A ściślej: mnóstwo szkodliwych substancji po ich spaleniu. Można uznać, że placówki oświatowe stają się ostoją proekologicznych działań! A co za tym idzie cała Gmina Kostomłoty staje się beneficjentem projektu, którego celem jest również czystsze powietrze w naszych miejscowościach. Użytkownicy zmodernizowanej sieci cieplnej chwalą sobie ilość wytwarzanego ciepła a także brak dodatkowych czynności, które były konieczne przy ogrzewaniu szkół ekogroszkiem.

Równolegle trwa termomodernizacja budynku oraz znaczna ilość prac dodatkowych. Ocieplone zostały ściany i stropodach. Wymieniane są sukcesywnie grzejniki oraz część instalacji grzewczej. Na koniec zostanie wszystko otynkowane i pięknie pomalowane.

Umowne zakończenie prac w szkole w Karczycach to 30 kwiecień 2023 r.

echo / Gmina Kostomłoty

REKLAMA


REKLAMA