POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wojciech Płaziuk i Andrzej Bielski wyróżnieni

Wojciech Płaziuk i Andrzej Bielski wyróżnieni fot.: Gmina Udanin

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Udanin wójt oraz sekretarz otrzymali odznaczenia za zasługi w utrwalaniu pamięci o walce o niepodległość Polski.

W dniu 07.02.2023 r. podczas LXIV Sesji Rady Gminy Udanin Zastępca Prezesa Zarządu Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oddział Strzegom Pan Eugeniusz Stodolak wręczył Wójtowi Gminy Udanin Wojciechowi Płaziukowi za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o Niepodległość Polski 1918-1945 nadany przez Kapitułę Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oddział Strzegom Srebrny Kombatancki Krzyż Pamiątkowy „Polska Niepodległa”.

Uhonorowany został również Sekretarz Gminy Andrzej Bielski za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o Niepodległość Polski Srebrnym Medalem „Gloria Victis” nadanym przez Zarząd Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Pancerni Strzegom.


Fot. Gmina Udanin

Również podczas tej sesji Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk mógł pochwalić się I miejscem w Rankingu Gmin Dolnego Śląska 2022 w kategorii LIDER ZMIANY. W tym zestawieniu pokazuje się gminy, które awansowały o największą ilość pozycji w rankingu. Podczas analizy nie dokonano podziału gmin na duże i małe, a nasza gmina w kategorii "Lider zmiany" awansowała o 74 pozycje.

Gmina Udanin

REKLAMA


REKLAMA