POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Działania średzkich i jaworskich policjantów ruchu drogowego

Działania średzkich i jaworskich policjantów ruchu drogowego fot.: mpr

Samochodów na naszych drogach jest coraz więcej, przy czym rośnie zagrożenie dla osób korzystających z dróg. Głównym powodem zdarzeń drogowych jest właśnie nadmierna prędkość.

Jednym z priorytetowych zadań Policji jest zmniejszenie tego zagrożenia i stąd działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ” przeprowadzone w miniony wtorek przez średzkich i jaworskich policjantów ruchu drogowego. Mundurowi wczoraj tj. 14.02.2023r. pojawili się w miejscach na terenie powiatu średzkiego, gdzie występuje najwięcej zagrożeń związanych z łamaniem przepisów drogowych, szczególnie dotyczących przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Funkcjonariuszy z średzkiej oraz jaworskiej „drogówki” spotkać można było na wielu drogach powiatu średzkiego. Kierowcy mogli także spodziewać się kontroli tzw. kaskadowych a więc przejechanie obok policyjnego patrolu mogło nie gwarantować, że dalej można już przyspieszać, bo za kilkaset metrów mógł pojawić się kolejny patrol.

Dzięki wzmożonej pracy funkcjonariuszy blisko 50 pojazdów zostało poddanych kontroli drogowej. Mundurowi miłośnikom „szybkiej jazdy” wymierzyli 43 mandaty karne a 3 z nich zostało pouczonych. W działaniach wzięło udział ośmiu Policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej oraz dwóch Policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. W trakcie działań wykorzystano 5 ręcznych mierników prędkości. Ponadto stróże prawa obsługiwali również zdarzenie drogowe.

Bardzo ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go szybko zatrzymać przed pojawiającą się nagle przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Mundurowi podkreślają, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy. W wielu przypadkach przez ich lekkomyślność cierpią inni uczestnicy ruchu. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

KPP Środa Śląska

REKLAMA