POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Miał przy sobie 190 porcji narkotyków. Został zatrzymany

Posiadał narkotyki, został zatrzymany fot.: KPP Środa Śląska

Został zatrzymany przez średzkich funkcjonariuszy. Miał przy sobie blisko 190 porcji narkotyków! Odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej patrolując teren powiatu średzkiego zauważyli pomiędzy miejscowościami na terenie gminy Środa Śląska pozostawiony na poboczu samochód osobowy marki Mercedes, który częściowo wystawał na drogę. Mundurowi postanowili sprawdzić, dlaczego ktoś pozostawił tak pojazd, czy nikt być może nie potrzebuje pomocy. Jak się później okazało samochód nie został pozostawiony i nikt nie potrzebował pomocy.

W pojeździe siedział mężczyzna, który w chwili, gdy zobaczył funkcjonariuszy zaczął bardzo nerwowo się zachowywać, co od razu wzbudziło podejrzenie mundurowych. 40-latek nawet nie potrafił odpowiedzieć na zadawane mu pytania a tym bardziej wytłumaczyć dlaczego przystanął w takim miejscu. Powód zachowania mężczyzny był wiadomy, miał wiele do ukrycia. Mężczyzna posiadał w schowku swojego pojazdu blisko 190 porcji amfetaminy! Mężczyzna twierdził, że to na własny użytek! Mieszkaniec powiatu żarskiego od razu przyznał się do popełnienia przestępstwa.W związku z powyższym został zatrzymany. 40-letni mieszkaniec województwa lubuskiego musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami swojego czynu, odpowie przed Sądem.

Policja przypomina! Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

KPP Środa Śląska

REKLAMA


REKLAMA