POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

15 letnia zawodniczka z Mrozowa Mistrzynią Polski Seniorów we wspinaczce sportowej

Małgorzata Kurek Mistrzynią Polski fot.: Marcin Pawlak

Z dumą i radością informujemy że podczas Mistrzostw Polski Seniorów we wspinaczce, w konkurencji prowadzenie (trudność) złoty medal zdobyła  Małgorzata Kurek - mieszkanka Mrozowa.

To co zasługuje na szczególną uwagę to fakt iż własnie 19.03 Małgorzata ukończyła 15 lat i jako Junior Młodszy (rocznik 2008) z powodzeniem konkuruje z seniorkami.

Zawody odbywały się we Wrocławiu w dniach 18-19 marca. Małgorzata wygrała eliminacje, półfinał i finałowy start - potwierdzając swoją dobrą formę.

Jest to jej drugi tytuł Mistrzyni Polski Seniorów - pierwszy zdobyła w 2022 roku w konkurencji bouldering.

Magorzata trenuje wspinaczkę od 4 roku życia i w swojej młodej karierze wywalczyła już ponad 250 medali w tym tytuły Mistrzyni Polski Juniorów, Mistrzyni Czech, Słowacji.

Była tez półfinalistką Mistrzostw Świata Juniorów w konkurencji bouldering w amerykańskim Dallas w 2022 roku.

Obecnie intensywnie przygotowuje się do startów w Pucharze Europy Juniorów których rozpoczęcie będzie już w kwietniu - celem w tym sezonie jest już bezpośrednia walka o medale.

Małgorzata trenuje pod okiem swojego taty - trenera II klasy Polskiego Związku Alpinizmu. Jest to jedyny taki wspinaczkowy team w Polsce łączący pasje do sportu z miłością rodzicielską.

Glównym planem na ten rok Małgorzaty jest jak najlepsze przygotowanie się do Mistrzostw Świata Juniorów które odbędą się w Korei Południowej.

Plan długofalowy zakłada start w Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.

Sebastian Kurek

REKLAMA


REKLAMA