POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy funkcjonariusze doskonalili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy

Średzcy funkcjonariusze doskonalili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy fot.: KPP Środa Śląska

„Doskonalenie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy” to temat spotkania, w którym udział wzięli średzcy policjanci. Zajęcia w budynku średzkiej jednostki poprowadził funkcjonariusz KPP Środa Śląska mł. asp. Tomasz Basa.  

W miniony czwartek średzcy mundurowi doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To właśnie Policjanci najczęściej spotykają się z sytuacjami, w których niezbędne okazuje się udzielenie szybkiej i profesjonalnej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie poprowadził średzki funkcjonariusz mł. asp. Tomasz Basa, który z pełnym zaangażowaniem przekazał ogrom wiedzy i umiejętności uczestnikom spotkania. Funkcjonariusze mieli okazję przypomnieć sobie w sposób teoretyczny i praktyczny wszelkie zagadnienia związane z tym tematem.

Jak ważne jest udzielenie szybkiej i prawidłowej pomocy przedmedycznej wiedzą służby, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Dlatego policjanci cyklicznie odbywają szkolenia i poszerzają zdobytą już wiedzę oraz doskonalą praktyczne umiejętności wykonywania czynności zmierzających do szybkiego i profesjonalnego udzielenia pierwszej pomocy.

Pamiętajmy, że znajomość i umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna podczas codziennej służby, pracy a przede wszystkim całego życia!

sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

REKLAMA


REKLAMA