POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy policjanci odnaleźli zaginioną seniorkę

Policja pomogła seniorce wrócić do domu fot.: KPP Środa Śląska

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Miękini w trakcie wypełniania czynności służbowych w ubiegły wtorek, w godzinach nocnych podczas patrolu rejonu służbowego nieopodal lasu położonego w gminie Miękinia zauważyli starszą kobietę.

Kobieta wyglądała na zdezorientowaną i przestraszoną. Policjanci postanowili sprawdzić, czy seniorka nie potrzebuje pomocy.

Mundurowi podjęli rozmowę z seniorką, która nie była w stanie podać swoich danych osobowych oraz adresu zamieszkania. Kobieta była wyraźnie wychłodzona i oszołomiona. Rozmowa z nią była znacznie utrudniona. Po dłuższej chwili starsza Pani oświadczyła, że mieszka w Miękini i ostatecznie podała tylko swoje imię. Na pytania policjantów, czy potrzebuję pomocy medycznej, zaprzeczała. Mundurowi nie zauważyli u niej widocznych obrażeń ciała. W związku z zaistniałą sytuacją dzielnicowi od razu pomogli kobiecie, zaopiekowali się nią i podjęli próbę odnalezienia jej adresu zamieszkania, informując na bieżąco o wszystkim oficera dyżurnego.

W tym samym czasie oficer dyżurny odebrał telefon z informacją o zaginięciu kobiety. Dzięki wnikliwemu i profesjonalnemu rozpytaniu oraz skojarzeniu tych dwóch faktów uzyskał on niezbędne informację od zgłaszającej, które były kluczowe w potwierdzeniu danych. Podany rysopis przez zgłaszającą wskazywał na to, iż może to być ta sama osoba, wobec której dzielnicowi interweniowali na terenie gminy Miękinia. Średzki oficer dyżurny okazał się być bardzo czujny i nie mylił się ze swoim przypuszczeniem, to była ta sama kobieta!

Jak się też okazało, natychmiastowe działanie policjantów pozwoliło na odnalezienie zaginionej osoby, przed wpłynięciem samego zgłoszenia!

Szybka reakcja, bardzo dobra współpraca policjantów i oficera dyżurnego pozwoliła uniknąć tragedii. 63-latka okazała się być osobą niepełnosprawną, a tego samego dnia popołudniu miała wybrać się na spacer. Nie potrafiła wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Wiele godzin spędziła poza domem. Seniorka była wyczerpana i zziębnięta. Bliscy szukali jej od dłuższego czasu.

Ostatecznie po ustaleniu wszystkich niezbędnych informacji seniorka w obecności dzielnicowych szczęśliwie i bezpiecznie wróciła do swojego domu!

Dzięki właściwej reakcji, okazanej pomocy i odpowiedniej współpracy średzkich funkcjonariuszy cała historia miała pozytywny finał!

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy średzcy funkcjonariusze wykazują się profesjonalizmem, dobrą czujnością, odpowiednią współpracą i świetnym rozpoznaniem swojego rejonu służbowego.
To nie pierwszy raz, gdy znajdują się w odpowiednim miejscu i czasie, zapobiegając tragedii!

 

KPP Środa Śląska

REKLAMA