POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podpisanie umów z wykonawcami przebudowy trzech powiatowych dróg

Podpisanie umów fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości 12 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych do podziału było 30 miliardów złotych, a wysokość przyznanej dotacji zależała od obszaru priorytetowego inwestycji. Powiat Średzki otrzymał dofinansowanie w kwocie 12 mln zł na przebudowę trzech dróg powiatowych, w trzech gminach powiatu, tj.:

  • Gmina Udanin- droga nr 2085D i 2942D, odcinek Pielaszkowice - Pichorowice o łącznej długości 1810 m,
  • Gmina Miękinia- droga nr 2052D, odcinek Brzezinka Średzka - Brzezina wraz z budową chodnika i ścieżki rowerowej o łącznej długości 1415 m,
  • Gmina Malczyce - droga nr 2191D Malczyce, ul. Sienkiewicza wraz z chodnikami o łącznej długości 1750 m.
 
W sumie przebudowanych zostanie ponad 5 km dróg, a w pasie drogowym powstanie około 2,5 km nowych chodników i 627 m ścieżki rowerowej. Dzisiaj w sali konferencyjnej starostwa oficjalnie podpisano umowę z wykonawcami - przedstawicielami firmy Berger Bau i Strabag. Powiat reprezentowali starosta Krzysztof Szałankiewicz, wicestarosta Sebastian Burdzy i skarbniczka Elżbieta Czarnota. Obecny był również członek zarządu odpowiedzialny za powiatowe drogi Grzegorz Pierzchalski, a także burmistrz Gminy Miękinia i wójtowie Gminy Malczyce i Gminy Udanin.
- Bardzo cieszymy się z otrzymanego dofinansowania. Podpisanie umów z wykonawcami wyłonionymi w postępowaniu przetargowym to kolejny krok w stronę poprawy infrastruktury drogowej w naszym powiecie, co przełoży się przede wszystkim na komfort życia mieszkańców. Jak zawsze dziękuję włodarzom za współpracę, dzięki której w obu edycjach programu udało nam się pozyskać łącznie 27 mln zł - mówił starosta Krzysztof Szałankiewicz.
 
Przypomnijmy, że to już kolejne pozyskane dofinansowanie z Polskiego Ładu na drogi powiatowe. Ku końcowi zmierza przebudowa pięciu odcinków dróg o łącznej długości 9 km. Wartość tego zadania to 27 mln zł, z czego rządowa dotacja wyniosła wówczas 15 mln zł.

mpr

REKLAMA


REKLAMA