POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dwie osoby poszukiwane listami gończymi zostały zatrzymane

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Mężczyźni poszukiwani byli przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej i zgodnie z treścią listów gończych zostali zatrzymani.

Pierwszego poszukiwanego listem gończym mężczyznę, funkcjonariusze zatrzymali na terenie gminy Środa Śląska. 28-latek został zatrzymany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.

Drugi z kolei mężczyzna poszukiwany listem gończym to 43- letni mieszkaniec gminy Kostomłoty, który został zatrzymany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności.

Szereg czynności operacyjnych pozwoliło średzkim kryminalnym ustalić aktualne miejsca pobytu osób poszukiwanych listami gończymi. Dobre rozpoznanie pozwoliło na ich zatrzymanie.

To kolejny już raz, kiedy to dzięki skutecznym działaniom średzkich mundurowych, osoba ukrywająca się przed wymiarem sprawiedliwości, nie uniknie prawnych konsekwencji swoich czynów.

Średzcy policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

KPP Środa Śląska

REKLAMA