POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Czym wyróżnia się stolarka aluminiowa?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Zastanawiając się nad zakupem okien do naszego domu najczęściej myślimy o oknach PCV — zapominając nieraz o alternatywie, jaką stanowi stolarka z aluminium.

A szkoda! Okna z tego materiału wyróżniają się swoją trwałością i energooszczędnością, dzięki czemu doskonale wpisują się w trendy nowoczesnego budownictwa. Przedstawiamy najważniejsze cechy stolarki aluminiowej — być może przekonamy do niej także i Was?

Okna na długie lata

Dlaczego w tak wielu biurowcach, urzędach czy sklepach znajdziemy okna i witryny aluminiowe Medrus? Ponieważ na tle innych rodzajów stolarki wyróżniają się swoją trwałością! Okna z aluminium, jeżeli dobrze o nie zadbamy, mogą nam służyć przez wiele, wiele lat. Są maksymalnie odporne na wpływ warunków atmosferycznych; niestraszne im letnie upały czy styczniowe mrozy, doskonale znoszą wilgoć oraz silny wiatr. A do tego, aluminium należy do metali najmniej podatnych na rdzewienie!

Wykorzystanie aluminium pozwala także producentom na uzyskanie wyjątkowej sztywności i lekkości. Wykonana z niego stolarka świetnie sprawdzi się więc pod postacią dużych przeszkleń — coraz częściej goszczących w polskich domach! Posłuży także do stworzenia wytrzymałych profili okiennych oraz ram.

Co ważne, utrzymanie okien z aluminium w dobrej kondycji nie jest wcale trudnym zadaniem! Nie wymagają one specjalnych zabiegów konserwacyjnych — wystarczy je czyścić co jakiś czas wodą z mydłem lub innym, delikatnym detergentem.

Zimne okna? Zapomnijmy o nich!

Mimo upływu lat i rozwoju technologii wciąż można spotkać się ze stwierdzeniem, że aluminiowe okna są zimne i że ucieka przez nie więcej ciepła, niż w przypadku okien PCV. Nic bardziej mylnego! Wykonane z aluminium okna firmy Medrus spełniają wszystkie normy rynkowe oraz oczekiwania klientów — niektóre zestawy wyróżniają się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,8 W/m2K, co jest standardem dla energooszczędnego budownictwa pasywnego. Dzięki zastosowaniu uszczelek termicznych i przekładek, a także specjalnej budowie komór, bardzo dobrą izolację termiczną możemy uzyskać nawet w przypadku największych przeszkleń!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Solidna stolarka okienna ma chronić nas nie tylko przed zimnem, ale i przed potencjalnymi włamywaczami! To właśnie okna są najczęstszym celem ataku złodziei; warto więc postawić na niezawodne rozwiązania. I jak się okazuje, mogą być nimi okna oraz drzwi aluminiowe Medrus! Nowoczesne przeszklenia z aluminium stanowią dla włamywaczy niemałą przeszkodę — często są wyposażone w certyfikowane okucia, zaczepy antywłamaniowe lub magnetyczne, specjalne klamki czy tzw. grzybki.

Wybierając aluminium zamiast PCV chronimy zarówno siebie, jak i… środowisko. Stolarka z aluminium z łatwością podlega recyklingowi oraz powtórnej przeróbce.

Okno naszych marzeń

Ogromną zaletą okien aluminiowych jest również to, że możemy dowolnie dostosować ich wygląd do naszych potrzeb! Mnogość dostępnych na rynku kolorów, faktur oraz form profili okiennych sprawia, że okna z łatwością wpiszą się zarówno w projekt nowoczesnego domu z dużymi przeszkleniami, jak i w aranżację nieco bardziej tradycyjnego wnętrza.

artykuł sponsorowany

REKLAMA