POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Projekt w szkole podstawowej w Kostomłotach na finiszu

Projekt w szkole podstawowej w Kostomłotach na finiszu fot.: Gmina Kostomłoty

Tegoroczna przygoda z Ignacym w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach dobiega końca. Oba koła naukowe: Mali naukowcy i Odkrywcy świata wywiązały się ze wszystkich podjętych zobowiązań.

Pracowały wytrwale, świetnie się bawiąc. Praca końcowa Małych naukowców dotyczyła pierwszego etapu- cząstek elementarnych i chemii w życiu codziennym, zaś Odkrywców etapu czwartego - kryptologii, szyfrów i matematyki w życiu. Za uczniami osiem etapów programu poświęconych różnym zagadnieniom z fizyki, chemii, ekonomii i komunikacji. Oprócz zajęć o charakterze kreatywnym oba zespoły spotykały się z ekspertami, wyjeżdżały na wycieczki oraz dzieliły się wiedzą z kolegami i koleżankami ze szkoły. Informacje o każdym etapie znalazły się na stronie internetowej szkoły i na gazetkach tematycznych. Co najbardziej zaciekawiło uczniów? Nauka języka migowego, wspólne eksperymentowanie, escape roomy to były przeboje tegorocznej edycji Programu Być jak Ignacy - Zostań ambasadorem nauki.

Uczniowie mogli liczyć nie tylko na pomoc opiekunów koła, ale też i na innych pracowników szkoły. 17 czerwca 2023 zostaną ogłoszone wyniki i wtedy okaże się, czy szkoła podstawowa w Kostomłotach po raz kolejny otrzyma tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

Opiekunowie oraz uczniowie pragną wyrazić swoją wdzięczność panu Dariuszowi Muchorowskiemu i Aleksandrowi Bąkowi oraz paniom: Emilii Weznerowicz i Sarze Konopnickiej za bezinteresowne przeprowadzenie warsztatów, poświęcenie energii i wolnego czasu. Podziękowania kierują również do pana Iwa Iwaszków i Marcina Malinowskiego, pań: Eweliny Dudki, Magdaleny Sochy i Lilli Staworowskiej za wsparcie i pomoc. Szczególne podziękowania należą się pani Dyrektor Urszuli Wielgus za cierpliwość i okazaną życzliwość.

Gmina Kostomłoty

REKLAMA


REKLAMA