POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nietrzeźwy spowodował kolizję. Miał w organiźmie ponad 2 promile alkoholu

Pijany spowodował kolizję fot.: KPP Środa Śląska

66 - letni nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję drogową. Został wyeliminowany z ruchu i w swoje urodziny trafił w ręce średzkich policjantów.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na terenie jednej z gmin powiatu średzkiego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 66- latek w swoje urodziny prowadził samochód marki Volkswagen mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.
Jakby tego było mało mężczyzna spowodował kolizję drogową! W stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę, jechał środkiem jezdni, po czym zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki BMW. Na szczęście zdarzenie skończyło się wyłącznie na uszkodzeniu pojazdów. Skrajnie nieodpowiedzialny solenizant trafił w ręce średzkich funkcjonariuszy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi  muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Apelujemy,  aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Nietrzeźwi oraz znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu kierowcy, a także ci przemieszczający się po zażyciu środków odurzających, stanowią nadal ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też każda osoba, siadając za kierownicę swojego pojazdu po alkoholu, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu, a także mieć pełną świadomość, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych w skutkach zdarzeń!

KPP Środa Śląska

REKLAMA