POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zatrzymano 5 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed organami ścigania

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy funkcjonariusze w minionym tygodniu zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, które ukrywały się przed organami ścigania. 

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 30 do 54 lat. Osoby te nie unikną odpowiedzialności za popełnione czyny w przeszłości. Jak pokazują policyjne statystyki ustalenie miejsca przebywania osób poszukiwanych i ich zatrzymanie, to tylko kwestia czasu.

Policyjna służba to nie tylko kontrole drogowe i przeprowadzane interwencje, to także poszukiwanie i zatrzymywanie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

W ostatnim tygodniu średzcy policjanci zatrzymali pięć osób, które były poszukiwane celem odbycia kary pozbawienia wolności. Pięciu mężczyzn w wieku od 30 do 54 lat nie uniknie odpowiedzialności za czyny popełnione w przeszłości. Dwóch zatrzymanych mężczyzn było poszukiwanych nakazami doprowadzeń wydanymi przez Sąd w Jaworze. Natomiast jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej, kolejny zatrzymany był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a ostatni mężczyzna był poszukiwany i został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Pomimo wyznaczenia terminu do stawienia się w areszcie śledczym lub zakładzie karnym, osoby nie stawiły się, a następnie ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Jedni mają możliwość uniknięcia pobytu w zakładzie penitencjarnym i uwolnienia się od kary po uiszczeniu wskazanej przez Sąd grzywny, inni po ustaleniu miejsca pobytu wracają na wolność. Jeszcze inni zostają doprowadzeni do zakładu karnego lub aresztu śledczego.

Prowadzone przez średzkich policjantów działania skierowane na zatrzymywanie osób poszukiwanych będą kontynuowane. 

 

KPP Środa Śląska

REKLAMA


REKLAMA