POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Bez uprawnień prowadził samochód. Został zatrzymany do kontroli. Dodatkowo był pijany

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

W miniony wtorek, w godzinach wieczornych, 48-letni kierujący pojazdem marki Audi, został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta Środa Śląska. 

Mundurowi w trakcie kontroli od razu wyczuli od mężczyzny charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący ma dwa i pół promila alkoholu w organizmie! To jednak nie wszystko! Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. 

48- latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto, poniesie konsekwencje poruszania się pojazdem mechanicznym, bez wymaganych do tego uprawnień.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 3, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy jeśli zdecydujemy się spożywać alkohol i nie mamy pewności, czy będziemy mogli podróżować pojazdem, zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu.

Policjanci apelują o rozwagę! Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Środa Śląska

REKLAMA


REKLAMA