POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Miękini i Wilkszynie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Nie brakowało atrakcji

Mnóstwo atrakcji podczas finału WOŚP w Miękini fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną niedzielę w szkole podstawowej w Miękini odbył się szereg wydarzeń w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Wilkszynie również pomagali.

Nie zabrakło występów zdolnych dzieci z przedszkola w Miękini. Widzowie obejrzeli pokaz Taekwon-do, a swoje umiejętności zaprezentował zespół Niepierzynki. Najmłodsi mogli liczyć na animacje i zabawy, a miłośnicy zwierząt docenili możliwość pogłaskania reniferów.

W hali sportowej w Miękini odbyły się licytacje przekazanych produktów oraz WOŚPowych gadżetów. Zwieńczeniem wydarzenia było światełko do nieba. Tym razem był to spektakularny pokaz ognia. Wcześniej w Lutyni i Miękini odbył się turniej piłki nożnej. 

Równocześnie również Wilkszyn przygotował sporo atrakcji. O godzinie 10:00 spod świetlicy wiejskiej wyruszyli miłośnicy nordic walking. Mieszkańcy mogli skorzystać z kursu pierwszej pomocy. Dla najmłodszych czekały m.in. animacje i alpaki. Zwieńczeniem pięknej niedzili było ognisko oraz światełko do nieba.

Za zbiórkę środków odpowiadał sztab nr 6524 związany z 4. Miękińskim Szczepem Harcerskim "Ha2o". Na chwilę obecną uzbierana kwota to ponad 50 tysięcy złotych. Po zakończeniu licytacji i zamknięciu eskarbonki kwota zostanie uzupełniona.

echo

REKLAMA


REKLAMA